Erasmus Days Nedir?


171
171 points
Erasmus Days Nedir?

Erasmus Days Nedir?

Her sene 9-14 Ekim tarihlerinde Erasmus Days olarak kutlanıyor. Erasmus+ programı ve gençlik değişim projeleri hakkında farkındalık yaratmayı ve bu programların faydalarını vurgulamayı amaçlayan etkinliklerle dolu bir programdır. Erasmus Days, hem bu projelerde aktif rol alanlar için hem de Erasmus+ faaliyetlerini daha yakından tanımak ve takip etmek isteyen herkes için harika bir fırsattır.

Network Etkinlikleri

Projelerini yaygınlaştırmak, katılımcı bulmak ve ilerleyen dönemdeki etkinlikler için aktif gönüllülerle tanışmak isteyen kuruluşlar ve Erasmus+ dünyasına adım atmak isteyen gençler için ağ oluşturma etkinlikleri  oldukça iyi birer network kurma aracıdır. Erasmus Days boyunca pekçok yerde network etkinlikleri düzenleneceğinden takviminizde yer vermeyi unutmayın.

Gönüllülük

 Erasmus Days sırasında,  gençlik kuruluşları gönüllülük fırsatları sunabilir. Bu şekilde mevcut projeler için kura çekilerek, yarışmalar düzenlenerek ESC ve Erasmus+ katılımcıları dahil etme yolu izleyebilirler. Kişisel  gelişiminiz ve kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda gönüllülük tecrübesi kazanmak için ESC, Erasmus+ Gençlik Değişimleri  iyi birer başlangıç olacaktır.

 Proje Yaygınlaştırma ve Seminerler

Bu etkinlikler, Erasmus+ projelerinin detaylarını ve başarı hikayelerini paylaşmayı amaçlar. Aynı zamanda katılımcılara projelerine nasıl dahil olabilecekleri konusunda bilgi verir. Erasmus Days kapsamında, online seminerler, canlı yayınlar ve yüzyüze etkinlikler gibi birçok farklı aktivite düzenlenir.

Türkiye, 2022 yılında en fazla Erasmus Days etkinliği gerçekleştiren ikinci ülke olmuş, bu da Türkiye’de Erasmus+ programlarının  ne kadar büyük bir etkisi olduğunu göstermektedir.

 Yerel gençlik kuruluşlarının sosyal medya hesaplarını takip ederek bu etkinlikler hakkında bilgi alabilirsiniz. Fiziksel veya online olarak katıldığınızda, yerel gençlik kuruluşlarıyla iletişime geçme fırsatını da yakalarsınız ve gelecekteki projelere dahil olma şansını elde edebilirsiniz.

Erasmus Days Nedir?

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

171
171 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Hatice Beyza Sezgin

Hatice Beyza Sezgin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir