Amerika Kolay Vize EB3 Vizesi nedir?


192
192 points

EB3 VİZESİ NEDİR?

Amerika’ya çıkmak istediğimizde bir çok sorunla karşılaşıyoruz. Bu sorunların en başında da vize geliyor. Amerika ya seyahat için çıkıp daha sonradan yaşamak isteyebilme isteği her turistin aklına yerleşiyor. Peki bunu kolayca nasıl yapabiliriz. Bir çok yolu vardır ama en kolay ve basit yolu EB3 vize türüdür.

EB3 vizesi nedir?

EB-3 vizesi, ABD’ye göçmenlik başvurusu yapmak isteyen kişilere yönelik bir vize kategorisidir. Özellikle profesyonel işçiler, beceri gerektiren meslek grupları ve düşük vasıflı işçiler bu vize kategorisine başvurabilir. Başvuran kişinin belirli bir işte deneyimi, eğitimi veya becerisi olmalıdır. Her alt kategori farklı niteliklere sahip adaylara hitap eder.

EB3 Vizesine Kimler Başvurabilir?

EB-3 vizesine başvurabilecek üç ana kategori bulunmaktadır:

1. *Profesyoneller (EB-3A):* Bu kategori, yüksek öğrenim düzeyine sahip meslek mensuplarını içerir. Başvuru sahipleri genellikle lisans derecesine veya buna eşdeğer bir deneyime sahip olmalıdır.

2. *Becerili İşçiler (EB-3B):* Bu kategori, belirli beceri düzeyine sahip kişileri kapsar. Özellikle, en az iki yıl süreyle deneyime sahip olmaları veya belirli bir beceri setine sahip olmaları beklenir.

3. *Düşük Yetenekli İşçiler (EB-3C):* Bu kategori, belirli bir beceri seviyesine veya eğitim düzeyine ihtiyaç duymayan işlerde çalışan kişileri kapsar. Bu genellikle düşük yetenekli veya düşük maaşlı işler için geçerlidir.

Her alt kategori için farklı başvuru şartları ve belgeler bulunmaktadır. Başvuru sahiplerinin mesleklerine ve deneyim düzeylerine bağlı olarak uygun kategoriye başvuruda bulunmaları önemlidir. Ayrıca, işveren tarafından desteklenen vize başvurularında işverenin belirli şartları karşılaması gerekebilir.

Amerikaya geldikten sonra nasıl kolay ve hızlı bir şekilde green card  elde edebilmemizin bir çok farklı yolu vardır.  EB3 ile green card almak  en pöpüller yollardan biridir. Profesyonel, vasıflı ve vasıfsız işçiler için düzenlenen bu vize programı ile EB-3 Vizesi başarılı bir şekilde alındıktan sonra, başvuru sahibi kolaylıkla ABD’deki işverenine hizmet vermek üzere Amerika’ya taşınabilir. Bu sürecin sonucunda, EB-3 vizesi sahipleri kolaylıkla bir Green Card, yani Amerika’da kalıcı oturma ve çalışma izni alabilirler. Bu süreçten sonra Green Card sahibi olan başvuranlar, Amerika’da 5 yıl ikamet ettiği takdirde Amerikan vatandaşlığı başvurusu da yapabilirler. 

 EB-3 Green Card için Kontenjan var mı?

EB-3 Green Card için belirli kontenjanlar bulunmaktadır. Genel olarak istihdam temelli Green Cardların bir yıllık kotası vardır ve her yıl sınırlı sayıda verilmektedir. Her yıl toplamda 40 bin kişiye ayrılan EB3 kotasında 10 bin kişilik bir kısmı vasıfsız işçiler içindir. 

EB-3 Vizesi ile Green Card Alarak Amerikada Çalışmak: PERM Süreci

EB-3 Vizesi ile Green Card almak için, PERM (Permanent Labor Certification) süreci en önemli süreçlerden biridir. PERM, Amerikan Çalışma Bakanlığı tarafından takip edilen bir aşamadır ve işverenlerin yabancı bir işçiyi daimi çalışan olarak işe almak istediklerinde bu süreçten geçmeleri gerekmektedir.

PERM süreci, Amerika’da bir pozisyonda çalışmak için uygun ve nitelikli bir Amerikan vatandaşı ya da Green Card sahibi adayın bulunmadığını kanıtlamak için kullanılmaktadır. Bu süreç içerisinde işveren, Amerika’da uygun adayların olup olmadığını kontrol etmek amacıyla çeşitli yerel ve ulusal kapsamda iş ilanı verir.

EB3 VİZESİ NEDİR?

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

192
192 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Ceren Korkmaz

Ceren Korkmaz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir