E-2 VİZESİYLE AMERİKA’YA TAŞINMAK


191
191 points

E-2 VİZESİYLE AMERİKA’YA TAŞINMAK

E-2 yatırımcı vizesi, Amerika ile anlaşmalı olan ülkelerin vatandaşı olan kişilere ticari anlaşma çerçevesinde verilen bir ticari vize imkanıdır. Bu kadar popüler olmasının sebebi, hem kurumsal şirketlerin Amerika’ya açılma sürecinde hem de bireysel yatırımcıların Amerika’ya açılma sürecinde kullanabiliyor olmasıdır.

E-2 VİZESİYLE AMERİKA’YA TAŞINMAK

Bu vizenin ayrıcalığı, size, eşinizie ve 21 yaşından küçük çocuğunuza oturum izni sağlamasıdır. Peki bu vizeye başvuru yapabilmenin temel şartları nelerdir? Öncelikle başvuru yapabilmek için Amerika’da yeni kurulmuş veya mevcut işleyen bir şirkete %50 oranında ortak olmanız gerekiyor. Bu şekilde bir ortaklık içerisine girerken de ciddi miktarda bir yatırım gerçekleştirmeniz lazım. Bu miktar kanunda herhangi bir şekilde minimum bir tutarla sınırlandırılmamış. Önemli olan bu tutarın yapmak istediğiniz işi hayata geçirebilmek için yeterli olması. Gerçekleştirdiğiniz yatırım sonucunda hem kendi geçiminizi sağlayabileceğiniz hem de Amerika’da istihdam oluşturabileceğinizbir yatırım tamamlamış olmanız lazım.

Başvuru süreci nasıl işliyor? Bunun aslında 2 temel yolu var. Birincisi, Amerika dışında bulunduğunuz ülkede Amerikan konsolosluğundan başvuru yapmak. Ama eğer turist olarak Amerika’ya gittiyseniz , Amerika içerisinde statü değişikliği başvurusunda bulunabilirsiniz. Yatırım hayaliniz varsa ve Amerika’ya gitmek istiyorsanız bu vize tam da size göre olabilir.

Şimdiden bol şans!!!

E-2 VİZESİYLE AMERİKA’YA TAŞINMAK

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

191
191 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Berfin Toktaş

Berfin Toktaş

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir