DÜŞÜK ORTALAMA İLE YURTDIŞINDA EĞİTİM MÜMKÜN MÜ?


211
211 points
Key success in graduate study abroad program and open or expand world view experience concept : Graduation cap or hat, certificate or diploma, mini text books on a laptop computer, a half world globe.

DÜŞÜK ORTALAMA İLE YURTDIŞINDA EĞİTİM MÜMKÜN MÜ?

Bildiğiniz üzere Almanya’da okul ücreti ödemeden eğitim görebiliyoruz. Türkiye gibi Avrupa Birliğine üye olmayan ülkelerin vatandaşları Almanya hariç diğer Avrupa ülkelerinde eğitim almak için eğitim ücreti ödemek zorundalar. Bu nedenle Almanya maddi açıdan da bizi zorlamayan bir ülke. Fakat birçoğumuz başvuru yapmaktan kaçınıyor üniversitelere not ortalamalarımız düşük olduğu için. Bunun da çözümü olduğunu biliyor muydunuz?

Şehir merkezinden birazcık uzakta olması nedeniyle bazı üniversitelerde ortalama da artık bir kriter ve engel olmaktan çıkıyor. Belirtilen üniversitelerde not ortalamanız düşük olsa da problem değil. Her biri birbirinden iyi bu üniversiteleri incelemeniz için kısa bilgiler eşliğinde yazıma ekliyor olacağım.

  1. Ulm University

Ulm Üniversitesi, Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin Ulm şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. 1967 yılında kurulan üniversite, Almanya’nın en genç üniversitelerinden biridir. Ulm Üniversitesi, Mühendislik, Bilgisayar Bilimleri ve Psikoloji Fakültesi, Matematik ve İktisat Fakültesi, üniversitenin kurucu fakültelerinden biri olan ve Ulm Üniversite Hastanesi aracılığıyla kapsamlı bir tıp eğitimi sunan Tıp Fakültesi ve Fen Bilimleri Fakültesi olmak üzere 4 fakülteden meydana gelmektedir.

  • FAU Erlangen

Friedrich Alexander Üniversitesi Erlangen-Nürnberg, yaklaşık 40.000 öğrencisi ve beş fakültede 300’den fazla lisans programı ile Almanya’nın en büyük 15 üniversitesinden biridir. Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi ve Münih Teknik Üniversitesi’nden sonra Bavyera’nın üçüncü büyük üniversitesidir. Erlangen şehrinde 1743 yılında kurulmuştur ve 1961’den beri Nürnberg’de de bulunmaktadır.
 

  • University of Passau

Üniversitenin bulunduğu, Passau kenti, başkenti Münih olan, meşhur Bavyera eyaletindedir. Üniversite İnn nehri kıyısına kurulmuştur. 35 farklı akademik programla öğrencilerine lisans ve yüksek lisans öğrenimi sunmaktadır. 1978 yılında kurulan Passau Üniversitesi, 10.000 den fazla öğrenciye öğrenim hizmeti vermektedir. Sunmuş olduğu akademik programlarda, özellikle Hukuk Fakültesi, Felsefe fakültesi ve Matematik-Informatik fakülteleri branşlarında ön plana çıkmıştır.

  • Friedrich Schiller University Jena

Almanya’nın Thuringia eyaletindeki Jena şehrinde bulunan bir devlet araştırma üniversitesidir. Mezunları ve öğretim üyeleri arasında 6 Nobel Ödülü sahibi bulunan üniversitenin eski öğretim üyesi kadrosunda G. W. F. Hegel, Karl Marx, Friedrich von Schlegel gibi seçkin filozoflar, sosyologlar, yazarlar ve bilim insanları yer almaktadır. Almanya’nın en eski ve köklü üniversitelerinden biri olan Jena Üniversitesi’nin toplamda 10 fakültesi bulunmaktadır ve mühendislik alanında fakültesi olmayan nadir Alman üniversitelerinden biridir. 100’den fazla ülkeden 20.000’nin üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapan Jena Üniversitesi, bünyesinde 200’e yakın Almanca ve İngilizce dilinde öğretilen eğitim programları sunmaktadır.

  • University of Münster

Münster Üniversitesi olarak da bilinen Westfälische Wilhelms Universität Münster, bir kamu araştırma merkezidir. Okul, Almanya’nın en iyi ve en büyük üniversitelerinden biridir. Üniversite, 43.000’den fazla öğrencisi ve 15 bölümde 120’den fazla çalışma alanı ile Almanya’nın en büyük beşinci okuludur.

  •  University of Siegen

Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin Siegen şehrinde bulunan bir devlet üniversitesidir ve Almanya’nın önde gelen araştırma üniversitelerinden oluşan bir topluluk olan Deutsche Forschungsgemeinschaft’ın üyesidir.1964 yılında kurulan Üniversite hem ulusal hem de uluslararası eğitim kurumlarıyla etkileşim içinde bulunmaktadır. “Alman ve Avrupa Ekonomi Hukuku” ve “Çoklu Ekonomi” gibi özgün programlara sahiptir olan Üniversite, İngilizce lisans programları da sunmaktadır, bu da küresel çekiciliğini artırmaktadır.

  • University of Lübeck

1973 yılında kurulan Lübeck Üniversitesi, Almanya’da Schleswig-Holstein eyaletinin teknik eğitim veren üniversitelerinden birisidir. Ünversite, bir kuzey üniversitesi olmasının yanısıra, Almanya’nın özellikle tıp ve bilim odaklı öğrenim hizmeti veren üniversitelerinden birisi olarak tanınmaktadır.

  •  University of Mannheim

1967 yılında Almanya’nın Mannheim şehrinde kurulan üniversite. Yerleşkesinin Mannheim Şatosu’nda bulunmaktadır. Almanya’da özellikle işletme ve ekonomi alanında çok ünlü olup, birçok otoriteye göre işletme dalın bir numarası olarak değerlendirilmektedir. 2014 yılı için Mannheim Üniversitesi, işletme dalının Almanyadaki bir, ekonomi dalının ise dört numarası olarak değerlendirilmiştir. İşletme Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Hukuk ve İktisat Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi ile İktisadî Bilişim ve İktisadî Matematik Fakültesi olmak üzere beş fakülteden oluşmaktadır.

DÜŞÜK ORTALAMA İLE YURTDIŞINDA EĞİTİM MÜMKÜN MÜ?

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

211
211 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
1
love
lol lol
1
lol
omg omg
1
omg
win win
1
win
Hayrunnisa Yanardağ

Hayrunnisa Yanardağ

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir