Dolar Kazanmanızı Sağlayacak İşler


191
1 share, 191 points
Dolar Kazanmanızı Sağlayacak İşler

Dolar Kazanmanızı Sağlayacak İşler – Dolar kazanmak

dolar kazanmak

Bugün “yurtdışıbileti” ekibi olarak birçok insanın başarılı olduğu, hayatlarında yeni bir dönemin başlamasını sağlayan işlerden bahsedeceğiz. Dolar ve türk lirasının arasındaki fark attıkça seyahat etmenin ne kadar zorlaştığının farkındayız ve yazımızda bu endişenizi minimuma indirecek imkanlara yer vereceğiz. Seçeneklerimiz nelermiş gelin hep birlikte göz atalım!

E-ticaret Yapın

E-ticaret, son dönemlerin en popüler sektörleri arasında yer alıyor. Yeni bir iş kurmak veya işlerinizi geliştirmek isterseniz E-ticaret siteleri üzerinden ürün satışı yapabilir ve dolar elde edebilirsiniz. Şu an sosyal medyada Canva gibi web sitelerinden hazırlanan tasarımların e ticaretinin yapılışı gümbür gümbür ilerliyor bizden söylemesi!

Freelance Çalışın

Dolar kazanabileceğiniz ülkelerde yeteneklerinize göre çeşitli freelance görevler bulabilirsiniz. Tasarım, yazılım, pazarlama, çeviri ve seslendirme gibi alanlarda kendinize bir portfolyo oluşturarak çeşitli projelerde çalışabilirsiniz. Bunun için tasarlanmış bir çok web sitesi mevcut. Saatlerinizi ayarlayarak ister ek iş olarak başlayabilir isterseniz tüm gelir kaynağınızı bu alana yöneltebilirsiniz. Göz atmanız gereken o web siteleri:

  • Fiverr
  • Upwork
  • Nexxt
  • People Per Hour
  • Guru
  • Toptal

İçerik Yazarlığı

Eğer yazma konusunda yetenekliyseniz, içerik yazarlığı yaparak para kazanabilirsiniz. Bloglar, web siteleri ve çevrimiçi dergiler için makaleler veya blog gönderileri yazabilirsiniz. İyi bir içerik yazarı olmak için araştırma yapmayı, hedef kitleye uygun yazmayı ve SEO kurallarını bilmeyi öğrenmelisiniz. Okul hayatınızla,yeteneğinizle vs. alakalı bir blog açabilirsiniz. Başlarda çok zahmetli gözükse de en basitinden sosyal medyanızı yazıya dökerek minik bir başlangıç sağlayabilirsiniz. Burada dolar kazanmanızı sağlayacak şey blogunuzun ingilizce olması.

  • Web sitenize AdSense’i ekleyerek reklamlarla para kazanabilirsiniz.
  • Sponsorlu gönderilerle, belirli markalarla işbirliği yaparak para kazanabilirsiniz. Örneğin, markaların ürünleri hakkında inceleme yazıları yazabilirsiniz.
  • Web sitenizde dijital veya fiziksel ürünler satışa sunarak gelir elde edebilirsiniz. Örneğin, kendi dijital ürünlerinizi (e-kitaplar, online kurslar, vb.) veya ortaklık programları aracılığıyla fiziksel ürünleri satışa çıkarabilirsiniz.

Çevrimiçi Kurslar Oluşturun

Kendinizi yetkin gördüğünüz herhangi bir alanda ingilizce bir kurs açarak, online dersler veya eğitim materyalleri oluşturarak para kazanabilirsiniz. Udemy, Teachable veya Coursera gibi platformları kullanarak kendi derslerinizi satışa sunabilirsiniz.

İkinci el satış

İnternet üzerinden kullanılmış veya elden çıkarmak istediğiniz ürünleri satarak dolar kazanabilirsiniz. Eşyalarınızı çevrimiçi ikinci el platformlarında (örneğin, eBay, Etsy, Letgo, Sahibinden, vb.) satışa çıkarabilirsiniz. Bu platformlar, geniş bir kullanıcı tabanına erişim sağlar ve ürünlerinizi potansiyel alıcılara ulaştırır.Unutmayın, ikinci el eşyalarınızı satarken, ürünlerinizi doğru şekilde tanıtmak, fotoğraflarını çekmek ve doğru fiyatlandırmak önemlidir. Ayrıca, müşterilerinizle dürüst ve güvenilir bir şekilde iletişim kurmak da önemli bir faktördür.

Dijital Pazarlama

İnternet üzerindeki firmaların web sitesi trafiğini artırmak, sosyal medya hesaplarını yönetmek veya reklam kampanyalarını optimize etmek gibi hizmetler sunarak internetten dolar kazanabilirsiniz. Dijital pazarlama becerilerini geliştirmek için Udemy gibi web sitelerde online kurslar ve kendini güncellemek için yeterli kaynak kullanabilirsiniz.

dolar kazanmak

Online Anketler

Birçok şirket hedef kitlelerinin motivasyonları ve seçimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için güzel paralar öder. Anket sitelerine üye olarak anketlere katılabilir ve dolar kazanabilirsiniz.

Çektiğiniz Fotoğrafları Satın

Stok fotoğraf sitelerine kayıt olarak, fotoğraflarınızı bu platformlarda satışa sunabilirsiniz. Bu siteler, fotoğrafçılara geniş bir müşteri tabanına erişim sağlar ve fotoğraflarınızı farklı projelerde kullanmak isteyen kişilere lisanslayabilirsiniz. Getty Imagese stok fotoğraflarınız ve videolarınız için göz atın. 

Youtuber veya Podcaster Olun

“Kimler kimler yaptı ben mi yapamayacağım?” gazıyla yola çıkabilirsiniz. İlgi çekici içerikler oluşturarak YouTube veya podcast platformlarında popülerlik kazanabilirsiniz. Videolar veya ses kayıtları üzerinden gelir elde etmek için reklam gelirleri, sponsorluklar ve üyelikler gibi farklı yolları deneyebilirsiniz.

Dolar Kazanmanızı Sağlayacak İşler

dolar kazanmak

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

191
1 share, 191 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Zülal Çoban

Zülal Çoban

Bir Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Getty images sitesine üye oldum ama nasıl fotoğraf yükleyeceğimi bir türlü çözemedim