DiscoverEU Avrupa’yı Keşfedin !


187
187 points

DiscoverEU Başvuru

Türkiye dahil, geçen sene 814 kişi Türkiye’den başvurmuş hepsi bileti almış. 

DiscoverEU: AB, 18 yaşındakilere 35.000 Interrail bileti veriyor (çekiliş) AB, 18 yaşındakilere yılda iki kez ücretsiz Interrail bileti çekilişi düzenler. Geçiş ile gençler AB’yi trenle keşfedebilir, örneğin bir ay içinde 7 gün.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Normal satışlarda geçiş ücreti 251€’dur.1 Temmuz 2004 (dahil) ile 30 Haziran 2005 (dahil) arasında doğan 18 yaşındaki AB vatandaşlarına 35.000 seyahat kartı verilecektir. Kazananlar daha sonra 15 Haziran 2023 ile 30 Eylül 2024 tarihleri ​​arasında trenle Avrupa’yı keşfedebilecekler.

DiscoverEU Başvuru

DiscoverEU nedir?

Öncelikle proje hakkında kısaca bilgi edinmekle başlayalım. DiscoverEU projesi, gençlere Avrupa’yı trenle seyahat etme fırsatı sunan bir Avrupa Birliği girişimi. Avrupa Parlamentosu tarafından finanse edilen proje, 18 yaşındaki gençlerin bağımsızlığa adım atmalarını, sosyal beceriler geliştirmelerini ve Avrupa değerlerini benimsemelerini desteklemeyi amaçlıyor.

DiscoverEU programı hangi ülkelerde geçerli?

DiscoverEU, Avrupa Birliği’nde veya İzlanda, Lihtenştayn, Kuzey Makedonya, Norveç, Sırbistan ve Türkiye gibi Erasmus+ Programı kapsamındaki ülkelerden birinde yaşayan 18 yaşındaki gençlerin katılabileceği bir program. 

Avrupa Komisyonu’nun İnovasyon, Araştırma, Kültür, Eğitim ve Gençlikten Sorumlu Üyesi Mariya Gabriel de konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

“DiscoverEU, bu yıl ikinci kez 35.000 gence kıtada seyahat etme, yeni kültürler keşfetme ve yeni dostluklar kurma yoluyla son derece keyifli bir deneyim yaşama imkânı sunacak. Sürdürülebilir seyahat yoluyla kültürel etkileşimlerin teşvik edilmesi bugün her zamankinden daha fazla önem taşıyor. Tüm adaylara başarılar diliyorum.”

DiscoverEU Başvuru

İnstagram Hesabımız İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

Projelerden anında haberdar olmak için Telegram Hesabımız


Like it? Share with your friends!

187
187 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir