DİLİNİZİ GELİŞTERECEK 5 DİZİ ÖNERİSİ


201
201 points
DİLİNİZİ GELİŞTERECEK 5 DİZİ ÖNERİSİ

DİLİNİZİ GELİŞTERECEK 5 DİZİ ÖNERİSİ

Merhaba sevgili okurlar! Dil öğrenmek hepimiz için büyük bir sorun oluyor. Hatta çoğunlukla da sıkıcı yanlarını görüyoruz. Peki ya size yalnızca keyif alarak öğrenebileceğinizi söylesek ne düşünürsünüz? Haydi gelin sizinle hangi diziler ile dilinizi geliştirebileceğinizi konuşalım!

1- FRIENDS:

            Friends dizisi hem çok eğlenceli hem de “beginner” seviyesi ile herkesin basitçe ve kolayca anlayarak izleyebileceği dizilerden biri.  Dizinin çoğunda gündelik Amerikan İngilizcesi kullanıldığı için Friends bu listenin başını hak ediyor. Halihazırda izlediyseniz İngilizcenizi geliştirmek için bir daha izleyebilirsin.  Ayrıca telaffuzlar çok iyi, argo kullanımı ve karışık cümle kullanımı minimal. Yani İngilizce geliştiren diziler konusunda kesinlikle iyi bir seçim.

2- BROOKLYN 99:

            Amerikan polisiye komedi dizisi olan Brooklyn 99 çok basit bir aksana ve mizaha sahip. İngilizce geliştiren diziler arasında polisiye ve sitcom konsepti kulağa hoş geliyorsa, bu diziye bir şans verebilirsin. İlk izlemende konuşmalar hızlı gelebilir; fakat zamanla alışıyorsun.

3- THE CROWN:

            Eğer ben komedi sevmem, onları da izlemem diyorsanız buyurun size The Crown. İngiliz İngilizcesinden bahsediyorsak The Crown bu konuda mutlaka izlemeneniz gereken bir dizi. Kraliyet ailesinin gösterişli İngilizcesini dinlemek istiyorsan, The Crown İngilizce geliştirmek için diziler arasında kesinlikle bir numara.

4- STRANGER THINGS:

            İngilizcenizi geliştirmek için diziler bakınıyorsanız ve bilim kurgu türünde dizi arıyorsanız, Netflix yapımı Stranger Things tam sizlik. Lakin bu dizinin seviyesi birazcık zor. Her ne kadar çocuklar akıcı ve anlaşılır bir şekilde konuşsa da argo ve deyim kullanımı çok fazla. Yine de İngilizce geliştiren diziler arasında kesinlikle iyi bir seçim.

5- SEX AND THE CITY:

            New York’ta yaşamayı isteyen herkes, 4 kadın arkadaşın içine düştüğü absürt durumları konu edinen bu romantik komediyi izlemeli (genelde komik, bazen de üzücü). Dizi biraz daha orta derece zorlukta ama kesinlikle izlenmeli.

            Bu listeyi sayfalarca uzatabiliriz ama biz sizlere en çok sevilenleri derledik. Bu dizileri izleyerek sizlere hem keyif vermesini hem de sizi geliştirmesini umuyoruz. İyi eğlenceler!

DİLİNİZİ GELİŞTERECEK 5 DİZİ ÖNERİSİ

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

201
201 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Ecem Nur Karademir

Ecem Nur Karademir

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir