Danimarka 6 Gün Erasmus+ Projesi


186
186 points

Danimarka 6 Gün Erasmus+ Projesi

Danimarka 6 Gün Erasmus+ Projesi

🌍 Katılımcı Ülkeler:

Bu projeye katılacak ülkeler arasında Danimarka, Bulgaristan, Kıbrıs, Litvanya, Kuzey Makedonya, Portekiz, Yunanistan, Türkiye ve İtalya yer almaktadır.

📜 Proje Hedefleri:

Bu proje, aşağıdaki ana hedeflere odaklanmaktadır:

  1. Katılımcılara medya okuryazarlığı ve eleştirel düşünme kavramlarını tanıtmak, temel kavramları, tarihsel geçmişi, teorileri ve pratik uygulamaları dahilinde derinlemesine incelemek.
  2. Medyanın milliyetçilik, etnik azınlıklar ve diğer hassas gruplara yönelik nefreti, önyargıyı ve stereotipleri nasıl teşvik ettiğini tartışmak ve anlamak.
  3. Katılımcılar arasında medya okuryazarlığı ve eleştirel düşünmenin geliştirilmesini sağlamak için çeşitli yaygın eğitim yöntemlerini kullanmak. Bu süreç, özel yazılımlarla işlenmiş fotoğrafları ve videoları tanıma yeteneklerini geliştirmeyi içerirken, sahte videoların yapay zeka tarafından nasıl üretildiğini araştırmayı da kapsayacaktır.
  4. Katılımcılar, kendi ülkelerindeki sahte haber örneklerini paylaşacak ve bu sorunun üstesinden gelmek için ulusal düzeyde iyi uygulamaları tartışacaklar. Özellikle Avrupa Birliği’nin dezenformasyonla mücadele stratejisine özel bir vurgu yapılacaktır. Ayrıca, Avrupa ve küresel düzeydeki iyi uygulama örnekleri de incelenecektir.
  5. Gençlik çalışanları, sahte haberler ve yanlış bilgilendirme ile mücadele etmek için gençlere ve özellikle de fırsat eşitsizliği yaşayan gruplara yönelik yerel kampanyalar oluşturmak için kendi stratejilerini geliştireceklerdir.
  6. Medya okuryazarlığını ve eleştirel düşünmeyi teşvik etmek için yeni yaygın eğitim araçları ve yöntemleri geliştirmek. Bu projenin sürecinde oluşturulan yaygın eğitim araçları ve yöntemleri, gençlik çalışanları tarafından gençlerle yapılacak çalışmalarda kullanılacaktır. Özellikle ötekileştirilmiş ve dışlanmış gruplardan gelen dezavantajlı gençlerle çalışmanın resmi olmayan yöntemlerine özel önem verilecektir.
  7. Katılımcılar, eğitim kursu sırasında deneyimli eğitmenlerin rehberliğinde kendi Erasmus+ projelerini yazma fırsatına sahip olacaklar. Bu, onların program hakkındaki bilgi ve anlayışlarını derinlemesine geliştirmelerine olanak sağlayacaktır.
  8. Erasmus+ programı kapsamında gelecekteki ortak projelere temel oluşturmak ve Avrupa çapında yeni bir sivil toplum kuruluşları ağı kurmak.

📅 Tarih ve Yer:

“Truth Seekers” adlı proje 1-8 Aralık tarihleri arasında Sigerslev, Danimarka’da gerçekleşecektir. Tüm masraflar karşılanacaktır.

Bilgi paketi ve başvuru için tıklayınız

Danimarka 6 Gün Erasmus+ Projesi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

186
186 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir