Camp Amerika nedir nasıl başvurulur ?

Camp America Nedir? Başvuru Şartları Nelerdir? Kamp Amerika nasıl başvurulur? Kamp Amerika kazançlar ve masrafları nelerdir ? Campower ve Counselor Pozisyonlarının Farkları


191
191 points

Camp Amerika nedir nasıl başvurulur ? Kamp Amerika nasıl başvurulur? Kamp Amerika kazançlar ve masrafları nelerdir ? Campower ve Counselor Pozisyonlarının Farkları

Camp America Nedir? Başvuru Şartları Nelerdir? Kamp Amerika nasıl başvurulur? Kamp Amerika kazançlar ve masrafları nelerdir ? Campower ve Counselor Pozisyonlarının Farkları

Amerika’da yaz aylarının en önemli parçalarından birisi olan kamplar 100 yılı aşkın bir süredir Amerikan kültüründe çok önemli bir yer tutuyor. Genellikle 6-18 yaş arası çocukların yaz aylarında spor yapıp, eğlenmelerini ve ailelerinden uzakta kendini geliştirmelerini sağlayan birçok kamp bulunuyor. Bu kamplar yurtdışından her sene dünyanın farklı ülkelerinden gençleri işe alıp hem onların kendi kültürlerini çocuklara öğretmeleri için hem de Amerikada yaşamaları için fırsat sağlıyorlar. Ayrıca kamptan sonra istediğiniz gibi Amerika’da travel yapabileceğiniz 30 günlük bir süreniz oluyor.  Her sene Türkiye’den yüzlerce gencin gittiği bu uluslararası değişim programına şimdi daha yakından bakalım.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Öncelikle Camp America’yı benzer programlarla karşılaştırınca daha rahat bir şekilde karşılanabilecek şartları olduğunu görebiliriz.

  • Kamplar yazın olduğu için en geç 30 Haziran tarihinde kampa varmış olmalısınız
  • 4 senelik bir lisans programında öğrenci olmalısınız ve iyi bir ortalama sahip olmalısınız
  • 18-24 yaş arasında olmalısınız
  • İngilizce seviyenizin yapılan mülakatlar sonucunda yeterli olduğunu göstermelisiniz

Genel şartlar bunlar olmakla beraber çalışacağınız kampların sizde dikkat edeceği özellikler değişebilir.

Kamp Amerika nasıl başvurulur?

Birkaç farklı ajans/firma bulunduğu için başvuru adımları konusunda farklılıklar olabilmekle birlikte ilk adım bu ajansların herhangi bir tanesinin sitesinde bir hesap açıp oradaki gerekli bilgileri doldurmak olacak.

Sonrasında ajansla kısa bir telefon görüşmesinde İngilizce seviyenize göre Counselor ya da Campower pozisyonlardan hangisinin size uygun olduğuna karar verilecek. Bundan sonra site üzerinde o pozisyona uygun yetenek ve tecrübelerinizi dolduracaksınız.

Bir sonraki adımda sizin hakkınızda bir rapor hazırlanması için yüz yüze İngilizce bir mülakata gireceksiniz. Bu adımdan sonra kamplardan iş daveti almaya ve hayatınızın en güzel yazı için valizinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Kalan başvuru sürecini sonraki yazılarımızda detaylı bir şekilde anlatacağız.

Campower ve Counselor Pozisyonlarının Farkları nedir ?

Counselorlar genel olarak belirli spor veya sanat dallarında çocuklara eğitim veren ve gün boyu onlarla aktivitelerde bulunan kişilerdir. Herhangi bir spor veya sanatta eğitim verebilecek kadar bilgili olmak ve bunu işe alım sürecinde fotoğraf, video veya zorunlu olmasa bile lisanlarınız ya da dereceleriniz ile göstermeniz gerekebilir.

Campowerlar kampta destek elemanı olarak görev alırlar. Temizlik, mutfak, ofis veya araç sürme gibi farklı alanlarda çalışabilirler. Çocuklarla doğrudan iletişime geçmedikleri için İngilizce seviyesi daha düşük olan başvurucular için daha iyi bir seçenek olabilir.

Kamp Amerika kazançlar ve masrafları nelerdir ?

Masraflar açısından benzer programlara kıyasla en uygunu olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık 1000-1200 dolar civarı bir masraf yapmanız gerekiyor. Ancak programın en güzel noktalarından birisi uçak biletiniz, kamp sürecinde (7-9 hafta) konaklama ve yeme içme masraflarınız, kapsamlı sağlık sigortası, sevis ücreti ve vize danışmanlık ücretiniz bu fiyata dahil.

Kazançlar yaptığınız işe ve kampa göre değişmekle birlikte ortalama olarak yaklaşık 1000-1800 dolar civarı olacaktır. Kazandığınız parayla 1 aylık travel sürecinde Amerika’nın  doğal güzelliklerini keşfedip American Dream’i yaşayabilirsiniz.

Camp Amerika nedir nasıl başvurulur ? Kamp Amerika nasıl başvurulur? Kamp Amerika kazançlar ve masrafları nelerdir ? Campower ve Counselor Pozisyonlarının Farkları

Ücretsiz Avrupa için Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

Ucuz uçak bileti arama motorumuz yayında ! Ucuz uçak biletleri için tıklayınız !

Ücretsiz duyuru kanalımız sayesinde tüm gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz ! WhatsApp duyuru kanalımıza üye olmak için tıklayın

Anlık kampanya ve indirimlerden haberdar olmak ve HEPSİBURADA SÜPER İNDİRİMLER İÇİN TIKLAYINIZ


Like it? Share with your friends!

191
191 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Beysat Anıl Batmaca

Beysat Anıl Batmaca

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir