Camp America Programı Nedir?


181
181 points

Camp America Programı Nedir?

Camp America programı, Amerika’da bulunan bir yaz kampında tüm yaz boyunca çalışıp eğleneceğiniz ve daha sonrasında gezebileceğiniz bir program türüdür. Kamp süresi minimum 9 haftadır. Giden öğrencilerin haftada 1 gün izni bulunmaktadır. Kamptaki çalışma bittikten sonra Amerika’da 30 güne kadar gezme şansınız da bulunuyor. Yaz kampları genellikle ormanlık alanda ve göl kenarında kurulu ve genellikle bungalov tarzı evler kullanılmaktadır. Öğrenciler kampta kaldığı süre boyunca konaklama için hiçbir ücret ödemez. Yeme, içme yine kamp tarafından sizin için karşılanır. Campower ve counselor şeklinde iki iş türü mevcut.

Campower:

Campower olarak kampta çalışan öğrenciler çocukların sorumluluğunu direkt almadan kampın ihtiyaç duyduğu yemek pişirme, temizlik, çim kesme, tamirat gibi işlerde görev alırlar. Herkesin kolaylıkla yapabileceği tarzda işler olduğu için profesyonel bir çalışma deneyimine gerek yoktur. Campower rolünde öğrenciler gün içinde kamptaki işlerin yürütülmesinde görev alırlar. Örneğin, mutfakta görev alan öğrenci sabah, öğle ve akşam yemeği öğünlerinin hazırlanmasına yardım eder ve mutfak temizliğinden sorumludur. Gün içinde molalar vardır ve iş bittiğinde kamptaki çeşitli aktivitelere katılabilirler.

Counselor:

Counselor olarak çalışmak gün boyunca 6-18 yaş aralığındaki Amerikalı çocuklara kamp aktiviteleri için liderlik etmektir. Çocuklarla çalışma deneyimi olan veya çocuklarla vakit geçirmeyi seven öğrenciler için uygun bir roldür. İngilizcenizin iyi bir konuşma ve anlama seviyesinde olması gerekli. Counselor adaylar kampta tüm gününü çocuklarla birlikte geçirdiğinden buna ayırdığınız vakti severek ve coşkuyla yapmak oldukça önemlidir. Counselor olarak günün çoğu kamp tarafından belirlenen etkinlik takvimine uyarak ve çocuklarla ilgilenerek geçer. Counselor öğrenciler çocuklarla aynı kabinlerde kalır ve yemeklerini birlikte yer.

Counselor öğrenciler kabinlerde çocuklarla birlikte kalmaktadır, Campower öğrenciler kamptan arkadaşlarıyla birlikte odalarda kalırlar.

Kamp Türleri:

8 tür kamp mevcuttur;

Private Camps

Day Camps

Underpriviledged Camps

Single Gender Camps

Girl Scout Camps

Special Needs Camps

Christian Camps

Jewish Camps

Harika bir yaz geçirmek, eğlenmek ve kendinizi geliştirmek için bu programdan yararlanabilirsiniz! Güncel fiyatlar için Camp America resmi sitesine göz atabilirsiniz. Bilgi ve başvuru için https://www.campamerica.com.tr/ adresine gidebilirsiniz!

Camp America Programı Nedir?

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

Camp America Programı: Amerika’da Yaz Kampı Deneyimi ve Fırsatları

Camp America, Amerika’daki yaz kamplarında çalışma imkanı sunan bir programdır. Öğrencilerin hem çalışıp hem eğlenebileceği, ayrıca Amerika’yı gezebileceği bu program, minimum 9 haftalık bir deneyim sunuyor. Program, Campower ve Counselor olmak üzere iki farklı iş türü sunar: Campower, genel kamp işleriyle ilgilenirken, Counselor, çocuklarla doğrudan etkileşimde bulunur. Program, katılımcılara konaklama ve yemek gibi imkanlar sağlıyor ve çeşitli kamp türleri sunuyor.

Anahtar Kelimeler: Camp America, yaz kampı, Amerika’da staj, öğrenci değişim programları, kültürel değişim, çalışma ve seyahat, yurtdışı deneyimi.


Like it? Share with your friends!

181
181 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Kevser Soytürk

Kevser Soytürk

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir