BÜYÜLÜ BİR YILBAŞI İÇİN 5 ŞEHİR


193
193 points
BÜYÜLÜ BİR YILBAŞI İÇİN 5 ŞEHİR

BÜYÜLÜ BİR YILBAŞI İÇİN 5 ŞEHİR

   Yeni yıl, yeni heyecanlar ve maceralar… Filmlerde gördüğünüz o büyülü görüntülere Avrupa nasıl hazırlanmış gelin bir bakalım!

 1-Viyana, Avusturya

    Favori şehrim olan Viyana’dan başlamasam hatrı kalırdı. Hem Avusturya’nın hem de kalbimin başkenti olan bu şehir yılbaşı kutlamaları için tercih edilebilecek en iyi yerlerden biri. Geleneksel Noel kutlamaları 1298 tarihinden beri her kasım ve aralık aylarında bu şehirde devam ediyor. Belediye binası yanında kurulan Christmas market’i gezip “glühwein” için. Bunlar olurken Avusturya’nın soğuk ve karlı havası da size eşlik edecektir o yüzden kalın giyinmenizi şiddetle tavsiye ediyorum!

2-Oslo, Norveç

  Bir diğer başkentimizle devam ediyoruz. Özel bir Christmas market noktası söyleyemem zira şehrin neresine giderseniz gidin karşınıza çıkacaktır. Eğer kış sporlarına meraklıysanız bir taşla iki kuş vurup Oslo’yu, yılbaşında ziyaret etmek istedikleriniz yerler arasında en tepeye koyabilirsiniz.

3-Stokholm, İsveç

  Oslo’ya gitmişken trenle Stokholm’a uğramazsanız olmaz. Kasım ayında başlayan büyülü etkinlikler ve şenliklikleriyle Stokholm yılbaşında tercih edilesi başkentlerden birisi. Tarihi 1837’e dayanan Christmas market için önereceğimiz durak Old Town çevresi. İsveç’in lezzetlerini tadın, sevdiklerinize hediye alın ve yeni yıl heyecanının tadını çıkarın!

4-Londra, Birleşik Krallık

   Londra’yı anlatmaya diğer yerlerden ayıran en önemli özelliğiyle başlamak isterim, Elf Müzikali. 15 Kasım ve 6 Ocak tarihleri arasında Dominion Tiyatrosu’nda gerçekleşecek bu müzikale biletlerinizi önceden almanız tavsiye edilir çünkü hızla tükenmekteler. Müzikal dışında Londra’da kurulan en büyük Noel ağacını barındıran Covent Garden’a da uğramayı unutmayın.

5- Rüdesheim, Almanya

Yılbaşı ruhu denince akla gelen ilk ülkelerden biri olan Almanya için önerimiz tam adı Rüdesheim am Rein olan kasaba. Geleneksel tatlıları yerken elinizi korkak alıştırmayın çünkü dedikleri gibi “Bir kekten daha iyi tek şey iki kektir.”. Küçük ve tatlı ama her zaman eğlenceli olan bir yerde yılbaşınızı geçirmek için Rüdesheim’ı tercih edebilirsiniz.

   Bu lokasyonlar sadece yeni yıl heyecanını değişik yerlerde kutlamak isteyenler için önerilerimizdi. Şunu unutmayın ki insan olduğu yeri kendi güzelleştirir. Gitmeye imkan ya da fırsat bulamazsanız da kendi evinizde yeni yılı kutlayabilirsiniz. Yeni yılda kendinizi daha iyi bir hale sokmak için hedefler belirleyebilirsiniz zira biz insanlar her zaman bir başlangıç noktası seçmeyi severiz kendimize. Yeni yıl da bunun için çok güzel bir fırsat. Şimdiden herkese mutlu yıllar!!

BÜYÜLÜ BİR YILBAŞI İÇİN 5 ŞEHİR

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

193
193 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Karya Say

Karya Say

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir