Bursa’da 10 Gün Erasmus+ Projesi


187
1 share, 187 points

Bursa’da 10 Gün Erasmus+ Projesi

Bursa’da 10 Gün Erasmus+ Projesi

26 Nisan – 6 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan AB Erasmus+ Gençlik Değişim projesine 5 katılımcı arıyoruz… Projeye toplam 10 katılımcı alınacaktır. 5 kişi dernek bünyesinden 5 kişi de başvuru yapan kişilerden seçilecek. 

Tarih ve Yer: 26 Nisan – 6 Mayıs 2023

Katılımcı: 10 katılımcı (Toplam 50 Katılımcı)

Ülkeler: Türkiye, Litvanya, Letonya, Romanya ve Çekya

Konu:  Bisiklet Zamanı

Proje Hedefleri

Bisiklet, çok sayıda ekipmanın bir araya gelmesiyle şekillenen, iki tekerlekli motorsuz bir araç olarak tanımlanabilir. Günümüzde ulaşım kolaylığının yanı sıra ekonomik tasarruf, çevre-hava temizliği, fiziksel ve ruhsal sağlık, enerji tasarrufu, sosyal atmosfer oluşturma, kentli mesajı verme gibi avantajları ile ön plana çıkmaktadır. Bisiklet modern dünyada sıklıkla kısa mesafe ulaşımı için kullanılırken, daha çok dağ, uzun mesafe ve yaratıcı amaçlar için kullanılmaktadır. [1] Resmileştirilmiş açıklama 1. Projenin Gerekçesi Avrupa’da bisiklet kullanımı diğer ülkelere göre daha yüksekken, kuzeyden güneye inildikçe azalmaktadır. Eurostat rakamlarına göre Avrupa’da her ay 2,5 saatin altında spor yapan vatandaşların oranı yüzde 71,1.

Resmileştirilmiş açıklama Toplulukların karşılaştığı en ciddi sorunlardan biri ulaşımdır. Artan araç kullanımının trafik sorunları ve çevresel olumsuzluklar gibi sonuçları olmakla birlikte, özellikle toplu taşıma hizmetlerinin verimli ve yaygın bir şekilde inşa edilemediği şehirlerde, kasabalarda hareketlilik düzeyleri ve yaşam kalitesi üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Bisiklet, büyük şehirlerde kentsel emisyonlara alternatif, “sürdürülebilir” ve “daha yeşil” bir yaklaşım olarak görülüyor.

1. Lütfen bilgileri dikkatlice okuyunuz ve proje konusu doğrultusunda başvurunuzu yapınız.

2.     CV’nizi eklemeyi unutmayınız. CV göndermeyen arkadaşlar otomatik olarak elenecektir. CV’nizi Türkçe veya İngilizce                   yazabilirsiniz. 

3. Projeye başvuracak kişilerin dil bilme zorunluluğu yoktur ama grubun aktif olması için sadece 1-2 tane İngilizce bilmeyen               geri kalan iyi derece ve orta derece İngilizce bilenler seçilecektir.

4. Proje tarihlerindeki konaklama, yeme-içme ve aktivite giderleri ev sahibi kuruluş tarafından karşılanacaktır.  

5      Yol ücreti proje tarafından Erasmus+ kapsamında karşılanacaktır. 

6.      Proje yaş aralığı 18-30 yaştır. Proje grup liderleri mevcuttur. 30 yaş üstü başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

7.      Sadece seçilen kişilere dönüş yapılacak ve ayrıntılı infopack gönderilecektir. Başvuru yapan kişilere mail yoluyla             olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır. 

Son Başvuru Tarihi:  30 Mart  2023

gönderici dernek sayfası üzerinden başvuru için tıklayın

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

Projelerden anında haberdar olmak için Telegram Hesabımız


Like it? Share with your friends!

187
1 share, 187 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir