BOOTCAMPLAR NEDİR? NASIL BAŞVURULUR?


196
196 points

BOOTCAMPLAR NEDİR? NASIL BAŞVURULUR?

Merhaba sevgili arkadaşlar, üniversite hayatımızı yalnızca derslerimizden ibaret görmemek gerektiğini hepimiz çok iyi biliyoruz ama farklı arayışlar içerisine girmek bazı noktalarda da çok yorucu olabiliyor. Peki ya keyif alabileceğiniz ve yeni şeyler öğreneceğiniz kısa süreli eğitimlere çıkmaya ne dersiniz? Haydi hep birlikte eğitimlere bakalım!

Öncelikle Bootcamplar kısa süreli eğitim programlarıdır. Temel amaçlar farklı kişileri bir araya getirerek onlara farklı deneyimler ve tecrübeler katmaktır.

Katılacağınız programlara göre kamplarınız çok yoğun ya da daha rahat geçebilir. Genelde ödevler vererek kişiyi hem kendi içerisinde hem de sosyal çevrede çalıştırmaya yöneliktir. Yoğun tempolara gerektirdiği zamanlar daha fazladır.

Genellikle kamplar 4 hafta ile 8 hafta içerisinde olur ve online ya da yüz yüze gibi gruplara ayrılır.

Peki ya Bootcampları nereden bulacağız ve nasıl başvuracağız? Benim en çok kullandığım sayfalardan olan https://www.patika.dev/tr ve https://www.techcareer.net/ sizlere bu konuda hemen yardımcı olacaktır.

Her kamp öncesi size ufak testler yapılır ya da bazı şartlar konulur ve bu şekilde kişi kendisine uygun alanda daha aktif çalışır. Test sonrasında yaklaşık 10 dk süren mülakatlar olur ve mülakatı da tamamlamanız ile kamplar başlar.

Bir tek sizlere önerdiğim sitelere bağlı kalmak istemeyenler kendi üniversiteleri ile de bu sürece katılabilirler. Her üniversite her sene farklı konularda ve branşlarda sponsorlu bootcampler düzenler. Okul sitenizi takip ederek kaçırmamanızı tavsiye ederim!

Hem eğlenerek hem de öğrenerek keyif aldığınız bootcamplerinizle tanışmaya başlayın!

BOOTCAMPLAR NEDİR? NASIL BAŞVURULUR?


Like it? Share with your friends!

196
196 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Ecem Nur Karademir

Ecem Nur Karademir

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir