Balkan Flexipass ile Tren Seyahati


186
186 points

Balkan Flexipass ile Tren Seyahati

Avrupa’da keşfetmek istediğiniz yerler var ama vize prosedürleri ile uğraşmak istemiyor musunuz? O zaman Balkan Flexipass, hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek için mükemmel bir seçenek olabilir. Bu yazımızda, Balkan Flexipass ile Güneydoğu Avrupa’yı keşfetmenin keyifli bir yolundan bahsedeceğiz.

Balkan Flexipass Nedir?

Balkan Flexipass, Interrail Global Pass biletlerinin bir türü olarak, Güneydoğu Avrupa’da yer alan ülkelere sınırsız tren yolculuğu yapma olanağı sunar. Bu bilet, Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, Makedonya, Bulgaristan, Türkiye ve Yunanistan gibi ülkeleri kapsar. Ancak Yunanistan ve Bulgaristan’ı planlarınıza dahil etmek isterseniz geçerli vizeniz bulunması gerekmektedir.

Bilet Seçenekleri ve Kullanımı

Balkan Flexipass, seyahat planınıza uygun farklı seçenekler sunar. Bir aylık geçerlilik süresi içinde 5, 7, 10,15 günlük gibi seçenekleri mevcuttur. Her seyahat gününden önce bir seyahat takvimi oluşturmanız gerekecek, bu yüzden rotanızı önceden düşünmenizi öneririz.

Biletinizi Nereden Almalısınız?

Balkan Flexipass bileti, kapsadığı ülkelerin yerel tren istasyonlarından alınması tavsiye edilir. Bilet  internet üzerinden dijital olarak, Türkiye’de Sirkeci Garı’ndan ya da diğer TCDD anlaşmalı Interrail bilet satış noktalarından sağlanabilir.

Balkan Flexipass kullanırken dikkate almanız gereken bazı önemli kurallar vardır. Biletinizi aldığınız ülke, ikamet ettiğiniz ülke olarak kabul edilir ve bu ülkeden en fazla iki kez giriş ve çıkış yapabilirsiniz. Ayrıca, gece trenlerinde 19:00 kuralı geçerlidir, yani saat 19:00’dan sonra bir gece trenine binerseniz, sadece ertesi günü seyahat günü olarak sayılır. Bindiğiniz tren seyahat süresine devam ederken saat ve gün geçişlerini takip etmeniz gün kaybı yaşamamanızı sağlayacaktır.

Balkan Maceranızı Planlayın

Balkan Flexipass ile, Güneydoğu Avrupa’nın muhteşem manzaralarını ve zengin kültürlerini keşfetmek mümkün. Ancak Avrupa’nın kalan yarısındakine nazaran tren saatleri Balkan bölgesinde esneklik gösterebilmektedir bu sebeple tren saat ve rezervasyon işlemlerinizi daima veznelerden yapmaya  ve olası gecikmeleri de  zaman planlamanıza dahil etmeyi unutmayın.

Balkan Flexipass ile Tren Seyahati

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

Balkan Flexipass ile Avrupa’nın büyüleyici manzaralarını tren penceresinden keşfedin! Bu bilet, Balkanlar’ın kalbine yolculuk yapmanıza olanak tanır. Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, Makedonya, Bulgaristan, Türkiye ve Yunanistan’ı kapsayan bu özel geçiş, esnek seyahat seçenekleri ve uygun fiyatlar sunar. Balkan Flexipass ile, tarihi şehirler, doğal güzellikler ve zengin kültürel miras keşfedin. Seyahatinizi nasıl planlayacağınız, nereden bilet alacağınız ve yolculuk sırasında dikkat etmeniz gerekenler hakkında daha fazla bilgi için bizi ziyaret edin.


Like it? Share with your friends!

186
186 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Hatice Beyza Sezgin

Hatice Beyza Sezgin

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir