AVRUPA’DA STAJ BULMANIN PÜF NOKTALARI


193
193 points

AVRUPA’DA STAJ BULMANIN PÜF NOKTALARI

            Merhaba sevgili okurlar! Hepimiz lisans ya da önlisans okuduktan sonra nasıl staj yapacağımızı düşünürüz. Bazılarımız farklı ülkelerde staj yapmanın çok daha mantıklı olduğunu da düşünebilir. Peki ya, kabul almak için neler yapmalıyım?

  1. Farklı Alanlarda Deneyim Kazanın: Örneğin bir mühendislik öğrencisinin okul zamanlarında ya da sonra mühendislik harici bir toplulukta ya da grupta bulunması (resim atölyesi diyelim) onun için çok büyük bir avantajdır çünkü farklı alanlarda da aktif olarak katılım gösterebileceğini kanıtlamış olur. Bu da özellikle Erasmus+ projelerinde dikkat çeken ama her alanda önemli olan çok katmanlılık ya da çok yönlülük olarak görünebilir.
  2. Cv’nizin ya da Portfolyonuzun Dolu Olması: Bu Türk öğrencilerin istemeden de olsa yapabileceği muhteşem bir şey çünkü genellikle derslerimiz birçok alanlandan almak zorunlu oluyor. Böylece de sizin oluşturduğunuz akademik portfolyonuz çok daha dolu oluyor.
  3. Kendinize Güvenin: Bu en önemlisi bence çünkü bir işe başlarken sizin moralinizi bozacak çok fazla kişi olacak. “Yurtdışında staj bulmak kolay mı sandın?”, “O kadar basit değil o” gibi ifadeleri kullanırlar ve sizin moralinizi bozarlar. Ama kendinize güvenmeyi asla unutmayın ve yolunuzdan şaşmadan denemeye devam edin çünkü siz denedikçe kapılar açılacak.
  4. Cv Hazırlama Konusunda Deneyimli Olun ya da Öğrenin: Bu konuya çok özen göstermelisiniz çünkü sizi tanıyacakları ilk yer orası. İlk izlenim her zaman önemlidir ve bu sizin için ilk tanışmadır. Cv hazırlama etkinliklerine katılmayı ve bu süreçte sizden daha bilgili insanlardan yardım istemeyi unutmayın.

Staj programlarına katılırken bu püf noktalara dikkat etmeyi unutmayın. Bol şanslar!

AVRUPA’DA STAJ BULMANIN PÜF NOKTALARI

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

193
193 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Ecem Nur Karademir

Ecem Nur Karademir

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir