Avrupa’da müzelerin ücretsiz günleri ne zaman ?

Avrupa'da müzelerin ücretsiz günleri ne zaman ?


202
202 points

Avrupa’da müzelerin ücretsiz günleri ne zaman ? Galerileri, Roma Koloseumu, Akropolis Müzesi, Ulusal Arkeoloji Müzesi, Delphi Arkeolojik Alanı, Akrotiri Arkeolojik Alanı (Santorini), Rijksmuseum Bahçeleri, OSCAM (Open Space Contemporary Art Museum), Ons’ Lieve Heer Op Solder (Çatıdaki Bizim Lordumuz Müzesi), GASSAN Elmas Fabrikası, Musée d’Orsay, Picasso Müzesi, Louvre Müzesi, Rijksmuseum Schiphol

Avrupa'da müzelerin ücretsiz günleri ne zaman ?

Avrupa Müzelerini Bedava Keşfetmenin Püf Noktaları!

Hey, genç gezgin! Avrupa’da müzeleri keşfetmenin hem cebini koruyacak hem de sanatla dolu bir maceraya çıkmanı sağlayacak bir yolu var: Müzelerin ücretsiz günlerini kullanmak! Bir sonraki Avrupa turun için harika bir tasarruf yöntemi, hem de kimsenin aklına gelmeyen cinsten!

Avrupa’da Hangi Müzeler Ücretsiz? İşte En Popülerler!

Avrupa’da müzelerin ücretsiz günleri ne zaman ? İtalya ücretsiz müzeler

 • Uffizi Galerileri, Floransa: Ayın ilk Pazar günleri ve 25 Nisan Kurtuluş Günü, 2 Haziran Cumhuriyet Günü ve 4 Kasım Milli Birlik ve Silahlı Kuvvetler Günü’nde ücretsiz​ (Gallerie degli Uffizi)​.
 • Roma Koloseumu: Her ayın ilk Pazar günü ve 25 Nisan, 2 Haziran ve 4 Kasım’da ücretsiz​ (Il Colosseo)​.
 • Milano’daki Müzeler: Her ayın ilk Pazar günü ve her ayın ilk ve üçüncü Salı günleri 14:00’den sonra ücretsiz, bunlar arasında Museo del Novecento ve Castello Sforzesco müzeleri bulunmaktadır​ (Yes Milano)​.

Fransa ücretsiz müzeler

 • Louvre, Paris: Yalnızca 14 Temmuz Fransız Milli Günü’nde ücretsiz. 18 yaş altı ve 26 yaş altı AB vatandaşları için her gün ücretsiz giriş mevcut​ (Salut from Paris)​.
 • Musée d’Orsay, Paris: Yıl boyunca her ayın ilk Pazar günü ücretsiz​ (Salut from Paris)​.
 • Picasso Müzesi, Paris: Yıl boyunca her ayın ilk Pazar günü ücretsiz​ (Salut from Paris)​.

Yunanistan ücretsiz müzeler

 • Kamu müzeleri ve arkeolojik alanlar: 6 Mart, 18 Nisan (Uluslararası Anıtlar Günü), 18 Mayıs (Uluslararası Müzeler Günü), Eylül’ün son hafta sonu (Avrupa Miras Günleri) ve 28 Ekim’de ücretsiz giriş yapabilirsiniz​ (In Love With The Med)​.
 • Akropolis Müzesi, Atina: Melina Mercouri anısına 6 Mart, Uluslararası Müzeler Günü olan 18 Mayıs ve 28 Ekim’de ücretsiz​ (Greek City Times)​.
 • Ulusal Arkeoloji Müzesi, Atina: Aynı günlerde ve her yılın Kasım ile Mart ayları arasındaki ilk Pazar günlerinde ücretsizdir​ (Greek City Times)​.

İspanya ücretsiz müzeler

 • Prado Müzesi, Madrid: Pazartesi’den Cumartesi’ye 18:00-20:00 arası ve Pazar günleri 17:00-19:00 arası ücretsiz​ (Madrid Traveling)​.
 • Reina Sofia Müzesi, Madrid: Hafta içi ve Cumartesi günleri 19:00-21:00 arası ve Pazar günleri 13:30-14:30 arası ücretsiz. Ayrıca, 18 Nisan, 18 Mayıs, 12 Ekim ve 6 Aralık tüm gün ücretsiz​ (Madrid Traveling)​.
 • Thyssen-Bornemisza Müzesi, Madrid: Her Pazartesi 12:00-16:00 arası ücretsiz​ (Madrid Traveling)​.

Hollanda ücretsiz müzeler

 • Rijksmuseum Schiphol, Amsterdam: Havaalanında bulunan bu müze, 24 saat boyunca değişen sergilerle kültürel bir kaçamak sunuyor​ (I amsterdam)​.
 • OSCAM (Open Space Contemporary Art Museum): Amsterdam’da sanat, moda ve tasarımın buluştuğu bu müze herkese ücretsiz açıktır​ (I amsterdam)​.
 • Ons’ Lieve Heer Op Solder (Çatıdaki Bizim Lordumuz Müzesi): Her ayın ilk Pazar günü düzenlenen ayinle ziyaretçilere ücretsiz açıktır​ (Inditales)​​ (I amsterdam)​.

İsveç ücretsiz müzeler

Danimarka ücretsiz müzeler

 • Nikolaj Kunsthal, Kopenhag: Çarşamba günleri ücretsiz giriş mevcut ve emeklilere Salı günleri ücretsiz​ (My Path To Travel)​.

Avrupa’da müzelerin ücretsiz günleri ne zaman ?

WhatsApp duyuru kanalımıza üye olmak için tıklayın

HEPSİBURADA SÜPER İNDİRİMLER İÇİN TIKLAYINIZ

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

Ücretsiz Günlerde Müze Macerası için İpuçları

Bu günlerde müzeler oldukça kalabalık olabilir, o yüzden sabahın köründe kalkıp, kalabalıklardan önce o kapıdan ilk sen geç! Yanında su ve atıştırmalıklarını unutma, çünkü orada bir kafe bulsan bile, sıra beklemek istemeyeceksin.

Sıkça Sorulan Sorular

Her Avrupa müzesi belirli günlerde ücretsiz mi?
Her müze kendi politikasına göre hareket ediyor, ama birçok büyük müze belirli günlerde ücretsiz erişim sağlıyor.

Ücretsiz günlerde önceden bilet almak gerekir mi?
Bazı müzeler, yoğunluk kontrolü için ücretsiz günlerde de bilet talep edebilir. O yüzden planını yaparken müzenin web sitesinden detayları kontrol et.

Ücretsiz günlerde müzeler daha kalabalık olur mu?
Kesinlikle, bedava olunca herkes orada olmak istiyor. Ama bu, serüvenin bir parçası, değil mi?Hazır mısın? Cüzdanını rahatlatırken, sanat ve tarihle dolu bu muhteşem Avrupa macerasına çıkmak için daha ne bekliyorsun! Bu rehberle, yolculuğun her adımında kültürle iç içe, unutulmaz anlar seni bekliyor.

Bu Ücretsiz Günleri Nasıl Yakalarsınız?

Google’la en iyi dost ol! Müzenin adını ve ‘ücretsiz günler’ kelimesini yazarak başla araştırmaya. Çoğu zaman, müzenin kendi web sitesinde bu bilgileri bulabilirsin. Eğer İngilizce sana çetin geliyorsa, çeviri özelliğiyle bu işi kolaylıkla halledebilirsin.


Like it? Share with your friends!

202
202 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
1
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
1
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir