Aralık Ayı Seyahat Haberleri


182
182 points

Aralık Ayı Seyahat Haberleri

Herkese merhaba, bu hafta gelişen çarpıcı seyahat haberleriyle karşınızdayım. Keyifli okumalar ve iyi haftalar diliyorum!

1-İzlanda’da Yanardağ Patlaması Meydana Geldi

   Ekim ayı sonundan beri meydana gelen şiddetli sarsıntılar ve depremlerden sonra 18 Aralık Pazartesi günü İzlanda’nın güneybatısındaki Reykjanes yarımadasında yanardağ patlaması meydana geldi. Neyse ki yaklaşık bir ay önce yanardağ yakınındaki kasabanın tahliye edilmesi sebebiyle can kaybına neden olması beklenmiyor.

   Seyahat konusuna gelirsek patlamanın yakınındaki Keflavik Havalimanı faaliyetlerine devam etmekte. Ancak uzmanlar volkanik patlamalar sonucu oluşan küllerin uçuş kontrol motorlarının arızalanmasına ve yoğun sisin görüş mesafesini olumsuz yönde etkileyebileceği konusunda uyarıyor. Şimdilik bir sıkıntı yok gibi görünse de olası değişikliklerde havayolu şirketlerinin direkt yolcularla iletişim kurulacağı bilgisi verildi.

2- ABD Havayolları Şirketleri Bir Günde 2.8 Milyon İnsan İçin Uçuşa Hazırlanıyor

Benzeri görülmemiş yılbaşı tatil talepleri için Birleşik Devletler’in en eski ve köklü üç havayolu şirketleri aylardır çalışıyor. American Airlines yetkileri “2023 tatil dönemi önceki yıllara göre daha

 uzun, bu da müşterilerimizin değişen seyahat alışkanlıklarını ve Amerika’nın birçok merkez pazarındaki okul programlarını yansıtıyor” dedi. Havayolu şirketi 22 Aralık Cuma gününün, 20 Aralık Çarşamba günü başlayacak 19 günlük tatil seyahati döneminin en yoğun dönemi olmasını bekliyor. Neredeyse hiç uçuş iptalinin yaşanmadığı Şükran Günü’nün Noel’de de yaşanması umuluyor.

3- Bahamalar Cruise Gemisi Kötü Hava Koşulları Nedeniyle Rotasını Değiştirdi

   MSC Cruises USA iletişim direktörü Field Sutton, bu hafta Bahamalar’a yelken açması planlanan geminin, “mevsim normalleri dışında hızla kötüleşen hava koşulları nedeniyle New York City’den Güney Atlantik Okyanusu’na güvenli bir şekilde ulaşmanın imkansız hale gelmesi nedeniyle” New England ve Kanada’ya doğru yola çıktığını söyledi.Port Saint John’un sosyal medya paylaşımına göre MSC Meraviglia, Boston ve Portland’da durduktan sonra Perşembe günü Kanada’nın New Brunswick eyaletindeki Saint John’a varacak. Anlaşılan kötü şans lüks bir cruise gezisine çıksanız bile sizin peşinizde olabiliyor!

4- Uçakta Diğer Yolculardan 23.000 Amerikan Doları Çalmakla Suçlanan Adam

   52 yaşındaki Çin vatandaşı Zhang Xiuqiang, Vietnam’dan Singapur’a ucuz bir uçuş sırasında üç yolcudan 23.000 dolardan fazla nakit para çaldığı iddiasıyla suçlandı. Havayolu sözcüsünün söylediğine göre, kabin ekibi bir yolcu hakkında şüpheli bir hırsızlık olduğu konusunda uyarıldı ve Havaalanı Polis Bölümü harekete geçti. İlgili üç yolcu ve Xiuqiang, uçaktan olayın incelenmesi üzerine indirildi. Diğer yolcular ise normal uçuşlarına devam ettiler.

   Suçlamalara göre Xiuqiang’ın  bir yolcunun sırt çantasından 3 milyon Vietnam dongu (123 dolar), bir başkasına ait siyah postacı çantasından ise 510 milyon Vietnam dongu (20.950 dolar) ve 50 Singapur doları banknotu (38 dolar) aldığı bildirildi.Ayrıca üçüncü bir yolcuya ait gri bir çantanın içinde bulunan bir zarftan 1.000 dolar ve 930 Singapur doları (700 dolar) aldığı da iddia ediliyor. Kabin hırsızlığı, çoğu yolcunun düşündüğünden çok daha yaygın ve çoğu ülkede federal bir suç kabul ediliyor dolayısıyla değerli eşyalarınızı her zaman korumakta fayda var.

5- Uzun Süre Sonra ABD pasaportları için bekleme süreleri normale döndü

   Pandemi nedeniyle süregelen iş yükünün yeni yeni hafiflemesi sonucu ABD Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, pasaport başvurularının işlem sürelerinin salgın öncesi seviyelere geri döndüğünü duyurdu. Bakanlık yaptığı duyuruda, “Bu güncellemeyle, Mart 2020’den itibaren karşılaştırmalı değerlendirmelere dönme taahhüdümüzü yerine getirdik. Bu, Amerikan halkı için çalışan kendini adamış çalışanların çalışmalarını yansıtıyor” dedi.

Aralık Ayı Seyahat Haberleri

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

Aralık Ayında Dünyadan Seyahat Haberleri: Güncel Olaylar ve Bilgiler

Aralık ayı, İzlanda yanardağ patlaması, ABD’deki yılbaşı tatili hazırlıkları, Bahamalar cruise gemisinin rotasının değişikliği, hava yolculuğunda hırsızlık vakaları ve ABD pasaport süreçlerindeki normalleşme gibi birçok önemli seyahat haberine sahne oldu. Bu haberler, gezginler ve seyahat severler için önemli bilgiler sunuyor ve dünya genelindeki son seyahat trendlerini ve gelişmelerini özetliyor.

Anahtar Kelimeler: Seyahat haberleri, İzlanda yanardağ patlaması, ABD havayolu şirketleri, cruise gemisi rotası, hava yolculuğu güvenliği, ABD pasaport işlemleri.


Like it? Share with your friends!

182
182 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Karya Say

Karya Say

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir