Amerika’da Yabancı Öğrencilere Burs İmkanı


201
201 points

Amerika’da Yabancı Öğrencilere Burs İmkanı

Uluslararası öğrenciler için dünyanın önde gelen eğitim turizm’inde olan Amerika, bugün en iyi üniversite sıralamalarında 150’den fazla eğitim kurumuyla göz doldurur. Her yıl binlerce öğrenci; New York, San Francisco, Boston, Chicago gibi büyüleyici şehirlerde öğrenim görmek için Amerika’ya gelirken, ülkedeki yüksek yaşam masrafları ve eğitim ücretleri hayal kırıklığı yaratabilir. Ancak moraliniz bozulmasın çünkü Amerika, burs imkanları ile dünyanın farklı ülkelerinden uluslararası öğrencilere eğitim, yaşam ve konaklama gibi ücretlerini karşılayan finansal destekler sunar. Ülkedeki burs programları; hükümet tarafından finanse edilenler, üniversitelerin sunduğu burslar ve sivil toplum kuruluşlarının sağladıkları olarak üç gruba ayrılır. Bilindiği üzere amerikada  bir çok üniversite burs veriyor. Eğitimimizi rahatça devem ettirebilmek için  finansal açıdan rahat olmamız gerek bu yüzden en çok burs veren okullara odaklanmalıyız. Açıklama: Amerika Dil Okulları ve Dil Eğitimi | Realeğitim

Peki bu okulların içinden en çok burs veren okullar hangisisidir?

1.Princeton University:  En cömert “financial-aid” paketleri sunan okul oldugunu düsünüyorum,okula kabul aldiginiz takdirde aynı Amerikalı bir öğrenci gibi burs başvurusunda bulunup, mali durumunuza göre 100% karşılıksız burs alabilirsiniz.

2.Columbia University:  Mali yardim miktar başvuru ve öğrencinin mali durumuna bağlı olarak  değişebilir. Columbia Üniversitesi, öğrencilerin maliyetlerini azaltarak onlara eğitim fırsatları sunmayı hedefliyor.

3.  Yale University: Yale Üniversitesi, ayni listedeki öteki okullar gibi tüm kabul edilen öğrencilerin mali ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir politika benimsemiştir. Bu nedenle, yabancı öğrencilerinde mali durumları değerlendirilir ve buna göre burslar verilir. Burs miktar, öğrencinin ve ailesinin gelirine, varsa mal varlığına, diğer mali taahhütlerine ve diğer faktörlere bağlı olarak belirlenir.

4.  Harvard University: Harvard, öğrencilere mali yardım sağlayan çok cömert bir mali destek politikasına sahip. Harvard’a kabul aldıktan sonra, burs konusunda Amerika’lı bir öğrenciden farksız hâle geliyorsunuz, ve ailenizin/sizin eğitim masrafınızı karşılayacak durumunuzun olmadığını gösterdiğiniz takdirde okul 4 senelik eğitim masrafı, yurt kirası, kitap parası, ve hatta gidiş-geliş uçak biletlerinizi bile karşılayabiliyor.

5.MIT: Ayni Harvard gibi, öğrencilerin mali durumlarını dikkate alarak ihtiyaç temelli mali destek programlar sunar.

Amerika’da Yabancı Öğrencilere Burs İmkanı

Motivasyon mektubu ve CV eğitimine KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

201
201 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Ceren Korkmaz

Ceren Korkmaz

Bir Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir