Almanya’dan Sevindirici Haber! Göç Şartları Değişti!


211
211 points

Almanya’dan Sevindirici Haber! Göç Şartları Değişti!

Yıllar içerisinde iş göçü, beyin göçü gibi kavramları çok sık duymaya başladık. İşinden, maaşından memnun olmayanlar, verdiği emeğin karşılığını alamayanlar ya da macera arayanlar her gün akın akın başka ülkelere göç ediyor ve orada yeni bir hayata başlıyorlar. Tabii bu göç, Türkiye’de bir iş değiştirmek ya da farklı bir semte taşınmak kadar kolay değil. İlgilenilmesi gereken bir çok mesela ve soru var. Örneğin; “Eğer gidersem nerede kalacağım, nerede çalışacağım?” ve daha da önemlisi “Gideceğim ülke beni hangi şartlar altında kabul edecek?” gibi sorular. Aynı zamanda “Hangi emlakçıyı ya da kargo şirketini tercih etmeliyim?” tarzında sorular da mevcut ama şimdilik biz daha öncesinde bahsettiğimiz sorular hakkında yardımcı olacağız. Hatta daha spesifik bir bölgeye ineceğiz.

Almanya'dan Sevindirici Haber! Göç Şartları Değişti!

Yurt dışında yaşama hayali kuran herkesin aklı bir ara Almanya’ya ilişmiştir bizce. Yoğun Türk nüfusu, güzel imkanları ve güzeller güzeli bir jeopolitik bir konuma sahip olan Almanya’ya her yıl önemli sayıda kişi göç ediyor. Orada rahat bir hayat, çocukları için iyi bir pasaport ve gelecek hayalleri kuruyorlar. Peki bu göç edenlerden biri de neden siz olmayasanız? Özellikle Almanya tekrardan bir yasa tasarısı ile gelmişken?

Yeni imtiyazları tanımak gerekirse;

İlk olarak, Almanya ülkesine gelmek isteyen çalışanlardan belli bir miktarın üzerinde para kazanmalarını bekliyordu ancak yeni yasa getirisi ile birlikte mevcut yıllık asgari kazancın miktarını makul bir şekilde düşürecek. Ayrıca Almanya’da yüksek öğrenime ve mesleki eğitime başlamak daha cazip hale getirilecek.

İkinci olarak, deneyim unsuru. Bu aynı zamanda nitelikli elemanların, mesleki diplomaları önceden Almanya tarafından resmen tanınmamış olsa bile, Almanya’ya göç etmesine olanak sağlayacak. Aranan ön koşullar arasında, bir iş sözleşmesi ve en az iki yıllık mesleki deneyim yer almaktadır.

Üçüncü olarak, daha önce deneyimi olmayan kişilere sağlanacak bir olanak mevcut olacak. Bunun özünü yeni bir fırsat kartı oluşturacak. Bir puan sistemi yardımıyla, potansiyel çeşitli kriterlere göre belirlenecek. Bu bağlamda diğer hususların yanı sıra, nitelikler, dil becerileri ve mesleki deneyim de dikkate alınacak.

Ayrıca 2 yıllık mezunların da kabul edildiğini ve mezun olduğunuz alanda çalışma zorunluluğunuzun olmadığının da müjdelendiğini söylemek isteriz.

O zaman herkesin yolu açık olsun demek isteriz. Umarız ki bu güzel fırsatlar sizin de işinize yarar. Diğer yazılarımızı okumak için sayfamızı takip etmeyi ve duyurularımız için gruplarımıza katılmayı unutmayınız. Unutmayınız ki yol açık, yola çık!

Almanya’dan Sevindirici Haber! Göç Şartları Değişti!

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

211
211 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
1
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
4
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Beyza Vural

Beyza Vural

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir