ALMANYA’DA WORK & TRAVEL FIRSATI


184
3 shares, 184 points
ALMANYA’DA WORK & TRAVEL FIRSATI

ALMANYA’DA WORK & TRAVEL FIRSATI

Herkese yeni bir haftadan selam!

Öncelikle Work and Travel nedir? Kısacası diyebiliriz ki Work and Travel, üniversite öğrencilerine eğitim hayatları süresince resmi izin ile çalışma ve seyahat olanağı sunan tek kültürel değişim programıdır. Bir çoğumuz Work and Travel denilince direkt Amerika’yı düşünüyor. Fakat ne kadar çok bilinmese de Almanya gibi harika bir ülkede de bu programı çok daha ucuz bir ücret ile üç ay boyunca gerçekleştirmek mümkün.

Summer Work Germany nedir ?

‘’Summer Work Germany’’ programı, üniversite öğrencilerine özel Amerika’daki Work and Travel programına benzer bir program. Alman Hükümeti tarafından yasal olarak verilen çalışma izni sayesinde, Almanya’da 90 güne kadar çalışıp ve seyahat edebiliyorsunuz. Programa başvuru kabulü belirli dönemlerde yapılabilmektedir.

Peki neden Almanya’da Work and Travel?

Almanya, tarihi zenginlikleri, modern yaşam tarzı ve iş olanaklarıyla gençler için bir cennet diyebiliriz. Summer Work Germany programı sayesinde, ülkenin çeşitli şehirlerinde çalışma fırsatı yakalayabilir ve aynı zamanda Almanya’nın kültürünü keşfedebilirsiniz.

Almanya’daki Work and Travel programı sadece iş deneyimi sunmuyor, aynı zamanda ülkenin tarihini ve kültürünü keşfetme şansını da veriyor. Boş zamanlarınızda Almanya’nın meşhur tarihi kalelerini, müzelerini ve doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Ayrıca bu program sosyalleşmek ve başka kültürleri tanımak için de harika bir fırsat olarak değerlendirilebilir.

Summer Work Germany şartları nedir ?

Ne kadar her şey kulağa hoş gelse de bu programın bir parçası olmak için yerine getirmeniz gereken birkaç koşul var, bunlar:

-Üniversitede ara sınıfta öğrenci olmak

-Minimum A2 düzeyinde İngilizce veya Almanca dillerinden birini orta düzeyde konuşabilmek

-Çalışmaya engel bir sağlık problemine sahip olmamak

-Okulunun kapanış ve açılış tarihleri arasında en az 80 gün olması

-Sabıka kaydına sahip olmamak

Peki nerelerde çalışabilirsiniz? Bu sorunun cevabı aslında Amerika’daki programda çalışabileceğiniz yerlerden çok da farklı değil. Bazı seçenekler:

-Fabrikalar

-Oteller

-Restoranlar

-Hediyelik eşya dükkanları

-Marketler

-Organizasyon şirketleri olabilir.

Almanya’da Work and Travel ne kadar para kazanırım ?

Peki gelelim asıl soruya… Toplamda ne kadar para kazanabilirsiniz? Almanya’da maaşlar aylık olarak çalıştığınız saat üzerinden hesaplanarak ödenir. Almanya’da güncel saatlik ücret asgari olarak 12 Euro’dur. Programa katılan öğrenciler ortalama saatlik 13 Euro kazanmaktadır. Program kapsamında tam zamanlı çalışma hakkına sahip olunduğundan haftada 40 saat çalışabilirsiniz. Program sürecinde çalışmayı tercih ederseniz haftada 40 saatten ayda ortalama 2080 Euro kazanabilirsiniz. Fakat belirtmek gerekir ki, bu sadece ortalama olarak verilen bir rakamdır. Harcamalarınıza ve yaptığınız işe bağlı olarak daha fazlasını veya azını kazanmanız mümkündür, yani diyebiliriz ki bu kısım birazcık da sizin bireysel eforunuza bağlı.

Almanya’da work and travel konaklama nasıl olacak ?

Almanya’da Summer Work programına katılan gençler kendi konaklamasını kendileri karşılıyor. Genelde öğrenciler paylaşımlı öğrenci evlerinde konaklıyor. Bu evlerin aylık ücreti ortalama 500 euro civarında olsa da şehre ve evi kaç kişi ile paylaştığınıza göre de değişebilir.

Sonuç olarak, Summer Work Germany üniversite öğrencilerine sadece iş deneyimi kazanma değil, aynı zamanda yeni bir kültürü keşfetme, dil becerilerini geliştirme ve uluslararası bir ortamda bulunma fırsatı sunan çok kapsamlı bir programdır. Bu programı her gencin üniversite döneminde en az bir kere deneyimlemesi gerektiği fikrindeyim. Bir sonraki haftada görüşürüz…

ALMANYA’DA WORK & TRAVEL FIRSATI

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

184
3 shares, 184 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Yağmur Bayram

Yağmur Bayram

4 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. başvuru ve ücretler için amerika work and travel sisteminde olduğu gibi Almanya’da da özel şirketler ile anlaşılması gerekiyor reklam olmaması adına şirket ismi ve ücret yayınlayamıyoruz maalesef