ALMANYA’DA İŞ BULMANIZI KOLAYLAŞTIRACAK SİTELER


205
1 share, 205 points

Dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olan Almanya bundan kaynaklı işçiye ihtiyaç duyar. Hızlı büyüyen ülkenin yetişmiş insan gücüne oldukça ihtiyacı vardır. Bu nedenle her yıl işçi alımı yapar. Gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar için ise Almanya’da çalışmak daha iyi bir iş daha iyi yaşam şartlarına sahip olmak anlamına gelir. Ülkemizde de birçok insan yurtdışında çalışmak, yaşamak istiyor. Tabi bunun için Almanca veya İngilizce yeterliliğinizin olması gerekiyor. Eğer nereden nasıl başvururum diyorsanız ben de ülkemizde Almanya’ya gidip çalışmak isteyen insanlara daha kolay iş bulabilmeleri açısından birkaç site önereceğim.

Linkedin

         Herkesin de bildiği gibi Linkedin ülkemizde olduğu gibi Avrupa genelinde de en yaygın iş arama platformu. Öncelikle bir profil oluşturman gerekli. Bundan sonra kendine göre çalışmak istediğin pozisyonu, ülkeyi ve saati filtreleyerek birçok ilana erişebilirsin. Eğer profilini görünür yapıp iş aramakta olduğunu belirtirsen işverenlerin de sana ulaşmaları mümkün olur. Merak ettiğin ya da çalışmayı düşündüğün şirketlerin profillerini ziyaret edip bilgi edinebilirsin.

Link: https://www.linkedin.com/

Indeed.com

         Amerika menşeili olan bu site Almanya için de özel sayfası bulunuyor. Çalışmak istediğiniz lokasyonu filtreleyerek ilanlara ulaşabilirsin. Bu sitenin diğer sitelerden farkı home office çalışma seçeneği sunması ve çalışanların şirketler hakkında yorumlarını görüyor olmak. Ayrıca her şirket ve mevkideki insanların ne kadar kazandığı da sitede görünüyor.

Link: https://www.indeed.com/q-germany-jobs.html?vjk=18b30d7ad2374bee

Monster.de

Almanya’da yaygın olarak kullanılan bu platform Avrupa’daki bazı ülkeler için de kullanılabilir. Tabi öncelikle bir profil oluşturmalısın. Her alandan ilan içeren siteden ülke, şehir veya pozisyon bazlı arama yapabilirsin. Linkedin’de olduğu gibi profilini görünür yaparsan işverenlerin sana ulaşması mümkün olur. Ayrıca bu sitede bir defaya mahsus ücretsiz CV inceletebilirsin.

Link: https://www.monster.de/jobs/q-english-jobs-l-berlin?page=1

Stepstone.de

         Almanya’daki iş arama platformlarının başında geliyor. Mesleğinize ve yaşadığınız yere göre iş arayabilirsiniz. Özellikle de teknik alanlarda birçok ilan oluyor. Ayrıca kayıt olup CV yükleyerek işverenlerin size teklif yapmasını bekleyebilirsiniz.

Link: https://www.stepstone.de/en/

Arbeilsagentur.de

         Almanya’nın iş bulma kurumu olan sitede iş ilanlarına ulaşmak için kaydolmanız gerekiyor. Kaydolmak için siteden randevu alıp iş başvuru belgelerini teslim etmen gerekiyor. Hangi yeteneğe sahip olduğunuzu veya yapmak istediğiniz işi, çalışmak istediğiniz bölgeyi seçerek hızlı bir şekilde iş arayabilirsiniz. Ayrıca site profiline uygun bazı ilanları sana yolluyor ve ilana başvurup vurmayacağını sebebini belirterek bildirmen gerekiyor.

Link: https://www.arbeitsagentur.de/en

Make-it-in-germany

         Almanya’nın aradığı nitelikli insan gücünü bulmaya yönelik bir iş bulma kurumudur. Almanca, İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dil seçeneği bulunur. Genellikle teknik alanlarda çalışan insanların arandığı bir sitedir.

Link: https://www.make-it-in-germany.info.tr/

ALMANYA’DA İŞ BULMANIZI KOLAYLAŞTIRACAK SİTELER

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

205
1 share, 205 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
fatma kurt

fatma kurt

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir