ALMANYA’DA EN ÇOK ARANAN MESLEKLER


190
190 points

ALMANYA’DA EN ÇOK ARANAN MESLEKLER

            Merhaba sevgili okuyucular! Genelde sürekli seyahat hakkında konuştuğumuz bu sayfada biraz da farklı meslekler ile yurt dışına nasıl yerleşebileceğimizi konuşalım. Çoğu Türk’ün iş sebebiyle yerleştiği ve Türk mahallelerine sahip olan Almanya’da şimdi bahsedeceğim 10 meslekle ilgili şu an iş alımları mevcut.

1- Yazılım Geliştirici ve Programcı

            Dünyada artık moda haline gelen bu meslek grubuna birçok ülkeden yoğun istek mevcut lakin Almanya bu konuda en üst sıralarda. Mesleğinizin denkliğine bakmanız ve sizin hayat şartlarınıza uyacak bir şirket bulmanız yeterli olacaktır. İyi derece de Almanca bilmenize dahi gerek yok.

2- Elektrik Mühendisi, Elektrik Teknisyeni ve Elektrikçi

            Sayacağım meslek grupları içerisinde en bilinmeyen ve fazlaca tahmin edilmeyen meslek grubu sanırım. Aslında çoğu yurt dışı ülkesi bu konuda işçi açığına sahip lakin Almanya’yı baz alırsak dahi birçok iş imkanına sahip. Genellikle teknisyenlik ve mühendislik tercih edilmekte. En önemli şartı denklik belgesine sahip olmanız.

3- Hasta Bakıcı

            Diğer meslek gruplarına göre Avrupa şartlarında daha az para kazanmakta ve şartları daha zor lakin Türkiye bazında çok kazanan bir meslek. Okuduğunuz bölüm ve isteğinize göre değişim gösterebilir.

4- IT Danışmanı ve Analisti

            Avrupa’nın son zamanlarda en çok alım yaptığı meslek grubu desem yeridir. Bu meslek grubuna sahip olan çoğu kişiler özel şirketlerde sıkça iş buluyor. Denklik işlemlerinizi halletmenizi ve en azından A2 seviyesinde bir Almanca ’ya sahip olmanızı tavsiye ederim.

5- İktisatçı, İşletmeci

            Benim de yeni öğrendiğim bir çalışma grubu. Diğerlerine göre iş anlamında daha kısıtlı lakin imkansız değil tabi ki. Tavsiyem yüksek lisansa sahip olmanız önünüzü açar. Denklik belgeniz ve yeterli seviyede Almancanız ile halledebilirsiniz.

6- Müşteri Temsilci ve Danışmanı

            Hizmet sektörü her zaman, her ülkede en çok açığın bulunduğu sektörlerden biri olmaktadır. Aynı şekilde müşteri temsilciği de bunlardan biri. Almancanızın olması sizi bu konuda listenin yukarılarına taşır.

7- Üretimde Ara Elemanlar

            Meslek lisesi çıkışlı ya da meslek yüksekokullarında okumuş çoğu kişi bu şekilde Almanya dışında başka ülkelerde de meslek sahibi olabiliyor. Denklik belgeniz ile kolayca işinizi aramaya başlayabilirsiniz.

8- Satış Sorumlusu , Satış Müdürü     

            Müşteri Temsilci ile birlikte hizmet sektöründe yer alan meslek grubu için biraz Almanca bilmeniz ve denklik belgesine sahip olmanız yeterlidir.

9- İnşaat Mühendisi ve Mimarlar

            Son meslek grubumuz olan ve çoğu insanında bildiği mühendislik ve mimarlık bölümler yurt dışında sık sık tercih ediliyor. Denklik belgenizi almalı ve hemen kendinize uygun iş aramalısınız. Bu fırsatı kaçırmayın derim.

            Yukarıdaki mesleklere sahipseniz şansınızı denemenizi tavsiye ederim. Denklik belgesine sahip olmanız şart. Birçok siteden denklik işlemlerini halledebilirsiniz. Bol şans diliyor ve yeni işinizi kutluyorum!

ALMANYA’DA EN ÇOK ARANAN MESLEKLER

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

Telegram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

190
190 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Ecem Nur Karademir

Ecem Nur Karademir

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir