Almanya’da 1 Yıl Gönüllülük Projesi ile Yaşa!


207
207 points

Almanya’da 1 Yıl Gönüllülük Projesi ile Yaşa!

Sadelik Yerine Çeşitlilik Projesi

Proje Tarihi: 01/05/2024 – 30/04/2025

Proje Konumu: Stuttgart, Germany

Son Başvuru Tarihi: 14/01/2024

Aktivite Açıklaması

Jugendwerk der AWO Württemberg (JW), yaygın eğitime, kültürlerarası projelere, gençlik kamplarına, çocuklara ve gençlere yönelik projelere odaklanan, kar amacı gütmeyen bir STK’dır. Temel amaç gençlerin okul ve üniversitenin yanı sıra kişisel gelişim ve eğitim süreçlerinde de desteklenerek sosyal, eğitsel, kültürlerarası ve diğer beceri ve yeterliliklerin geliştirilmesidir. Bununla JW’nin amacı toplumumuzda hoşgörüyü, dayanışmayı, özgür iradeyi ve demokrasiyi geliştirmektir. JW’nin ana faaliyetleri, yaygın eğitim seminerleri, gençlik seyahatleri, uluslararası gençlik çalışmaları (gençlik değişimi, destek önlemleri ve ESC) ve ardından yerel proje ve grupların koordinasyonudur. Hedef gruplar, 7 ila 30 yaş arası çocuklar ve gençler olup, özellikle 18 ila 27 yaş arası çok sayıda gönüllüyü eğitiyoruz ve aynı zamanda onları başkalarını eğitme, projeler organize etme konusunda sorumluluk üstlenmeye motive ediyoruz.

Konaklama / Yemek / Ulaşım Düzenlemeleri

Ev sahibi kuruluş tarafından organize edilecektir. Kendi odanızın olacağı bir öğrenci yurdunda yaşayacaksınız. Mutfağı ve banyoyu 3-4 uluslararası öğrenciyle paylaşacaksınız. Aylık harçlık alacaksınız ve kendiniz yemek yapacaksınız (Bazen ESC Arkadaşınızla birlikte).

Faaliyet Sırasında Eğitim

Gönüllülüğünüz sırasında Alman Ulusal Ajansı tarafından düzenlenen iki eğitime (varışta ve dönem içi eğitim) katılacaksınız. Ev sahibi kuruluşunuz aynı zamanda farklı türde seminerler de düzenliyor (pedagojik, ilk yardım vb.) – gönüllülüğünüz sırasında elbette başka eğitim ve seminerlere katılma olanağınız da olacak. Başvuru: Lütfen BLOG’umuza gidin ve başvuru formunu doldurun. https://jw24volunteers.wordpress.com/2023/12/20/esc-volunteering-jugendwerk-der-awo-wurttemberg-4/ Yalnızca bağlantı yoluyla başvuran adaylarla iletişime geçilecektir.

Katılımcı Profili

Gönüllünün günlük yaşamını ve işini kolaylaştırabilecek bazı şeyler olduğunu düşünüyoruz. Gönüllünün Jugendwerk’e ve yerel topluluğa hızlı bir şekilde entegre olmasını sağlamak için İngilizce ve/veya Almanca çok yararlı olacaktır. Gönüllü ofiste Jugendwerk Ekibini destekleyecektir, dolayısıyla başvuru sahipleri e-posta yazmak, etkinlikler için el ilanları hazırlamak vb. gibi ofis işlerini sevmelidir. Proje açıklaması ve başvuru prosedürü bu bağlantı altında: https://jw24volunteers.wordpress.com/2023/12 /20/esc-gönüllülük-jugendwerk-der-awo-wurttemberg-4/

Projenin Bilgi Sayfası: https://youth.europa.eu/solidarity/placement/37994_en

Almanya’da 1 Yıl Gönüllülük Projesi ile Yaşa!

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

207
207 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Kevser Soytürk

Kevser Soytürk

Bir Yorum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir