Almanya’da 1 Yıl Gönüllülük Projesi İle Yaşa


204
204 points
Almanya'da 1 Yıl Gönüllülük Projesi İle Yaşa

Almanya’da 1 Yıl Gönüllülük Projesi İle Yaşa

Stephanus Stiftung (Zihinsel yetersizlikleri olan yetişkinlere destek)

Proje Tarihi: 01/10/2024 – 30/09/2025

Proje Yeri: Berlin, Germany

Son Başvuru Tarihi: 14/02/2024

FAALİYET TANIMI:

Gönüllü, Berlin’de engelli yetişkinlere yönelik bir konaklama tesisi olan Margarete-Steiff-Haus’ta çalışacak. Zihinsel engelli 16 yetişkin, normalde tüm yaşamları boyunca orada yaşıyor. Katılım anlamında gönüllü, mümkün olduğu kadar normal yaşamalarını ve topluma çeşitli şekillerde katılmalarını sağlamak için bir yerleşim grubunun sakinlerini günlük yaşamda destekler: 8 sakin, mümkün olduğunca bağımsız yaşar ve bakımlarını üstlenir ve herkesin kendi odası vardır. Konut sakinlerine bu süreçte ve günlük yaşamlarında, özellikle de bağımsız olarak baş edemeyecekleri durumlarda eşlik edilmeli ve desteklenmelidir. Burada gönüllünün bakım personeline destek vermesi güzel olacaktır. Buna boş zaman faaliyetleri, yemek yeme, alışveriş ve yemek pişirme konusunda yardım gibi ev işleri, kalkma, giyinme ve soyunma gibi günlük faaliyetlerde yardım, akşam aktiviteleri vb. dahildir.

KONAKLAMA, YEMEK VE ULAŞIM DÜZENLEMELERİ:

Gönüllü, diğer gönüllülerle ortak bir dairede bir dairede (2 oda, mutfak, banyo) yaşayacak. Her gönüllünün özel bir odası olacak. Gönüllü, aylık ödemelerde günlük 7 Euro cep harçlığı alacaktır. Gönüllüye toplu taşıma bileti masrafları geri ödenecektir (Almanya Bileti 49€/ay). Gönüllüye ayda 313€ yemek ücreti verilecek. Gönüllü, menşe yerinden Almanya’ya gidiş-dönüş seyahat masraflarına mali katkı alacaktır. Miktar kat edilen mesafeye bağlıdır.

FAALİYET SIRASINDA EĞİTİM

Her türlü soruyu yanıtlamaktan ve gönüllünün çalışmalarını denetlemekten İngilizce konuşan bir mentor sorumludur. Gönüllü, personele yönelik düzenli kapasite eğitimlerine katılabilir. Varışta Eğitim ve ara dönem seminerine katılacaktır.

KATILIMCI PROFİLİ

Stephanus Vakfı, gönüllünün gerekli beceri ve ilgi alanlarına yönelik aşağıdaki beklentilere sahiptir: – projede çalışma motivasyonu – zihinsel engelli insanlarla çalışmaya ve birlikte yaşamaya hazır (bu alanda deneyim memnuniyetle karşılanacaktır ancak gerekli değildir) – sorumluluk almaya istekli -bağımsız çalışma – bireysel bakım ve destek konusunda çalışmaya hazır olun – temel Almanca bilgisi bir avantaj olacaktır – güvenilirlik ve dakiklik

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ

Almanya’da 1 Yıl Gönüllülük Projesi İle Yaşa

Motivasyon mektubu ve CV eğitimine KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız


Like it? Share with your friends!

204
204 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Kevser Soytürk

Kevser Soytürk

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir