ACIL Yunanistan 4 Ay ESC Projesi


184
184 points

ACIL Yunanistan 4 Ay ESC Projesi

ACIL Yunanistan 4 Ay ESC Projesi

18-30 yaş arası Yeşil Pasaportlu 1(Bir) Gönüllü Aranıyor (ACİL)
Karaman Gençlik Kulübü Derneği, tarafından Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında 18-30 yaş arası 1(bir) gönüllü, çeşitli gençlik faaliyetleri yapmak üzere Yunanistan’ın Lefkada adasına gönderilecektir. Adayların yeşil pasaport sahibi olması ya da AB ülkeleri için geçerli vizeye sahip olması gerekmektedir.
Projeye ait bilgiler aşağıdaki gibidir.


Proje Ekim ayının ilk haftasında başlayacak ve Ocak 2024 ayının sonuna kadar devam edecektir. (4 aylık bir programdır). Bu sebeple ilgilenen gençlerin hemen başvuru yapması gerekmektedir.
Amaç, Yunanistan’ın Lefkada bölgesinde gençler ve çocuklar için sürdürülebilir kalkınma konusunda kültürel bir yaklaşım sunmak, onlarla sürdürülebilir kalkınma konusundaki ortak bir kültürü paylaşmak ve Lefkada toplumunun farklı alanlarında sürdürülebilir kalkınma zorluklarına yönelik farkındalık kampanyaları düzenlemek ve toplumun her kesimini harekete geçirmeleri için teşvik etmektir.
Proje kapsamındaki çeşitli faaliyetler gerçekleştirecektir. Bunlar; Geri dönüşüm üzerine atölye çalışmaları yapmak, çevreyi koruması konulu resim, sanat atölye çalışmaları yapmak, plastik kullanımını azaltmaya yönelik çalışmalar yapmak, sürdürülebilir kalkınma amaçlı çeşitli araşlar ve metodlar gelişmeye yardımcı olmak, bu kapsamda çocuklara, gençlere ve ailelere farkındalık çalışmaları düzenlemek gibi temel faaliyetleri içermektedir.


Gönüllünün, Lefkada Adası’ndaki gençler ve çocuklarla işbirliği yapması beklenmektedir. Gönüllü, bu farkındalık faaliyetlerinin etkisini artırmak amacıyla bölgenin çeşitli vakıf ve kuruluşları, yerel organizasyonları, belediyeyi ve medyası ile işbirliği yapacaktır.
Proje kapsamında konaklama %100, yolculuk masrafları için 275 Euro ödeme sağlanacaktır. Ayrıca gönüllüye aylık 150 cep harçlığı ve 150 euro yemek parası ödenecektir. Gönüllülerin Avrupa Gençlik Portalına kayıt olması gerekmektedir.
Link: https://youth.europa.eu/solidarity/young-people/about_tr

Nasıl Başvuru Yapılır !


İlgilenen gençler, Europass formatındaki CVsini ve proje katılmak için motivasyonunu belirten en az 1 paragraflık motivasyon yazısını Karaman Gençlik Kulübü Derneği mail adresine “Yunanistan, Lefkada ESC” konu başlıklı olarak göndermelidir. Proje Ekim ayının ilk haftasında başlayacağı için ilgilenen gençlerin hemen başvuru yapması gerekmektedir.
Daha fazla bilgi ve pratik düzenlemeler için Karaman Gençlik Kulübü Derneği ile iletişime geçiniz.


İletişim E-mail: hellokaramanyouth@gmail.com
İnstagram: https://www.instagram.com/karamanyouth/

ACIL Yunanistan 4 Ay ESC Projesi

Yurtdışında Uygun Fiyatlı İnternet Uygulaması için tıklayınız ( 3 Dolar İndirim Çeki İçerir )

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

184
184 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
AyberkOguzz

AyberkOguzz

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir