6 Adımda Gezinizi Planlayalım


183
183 points
6 Adımda Gezinizi Planlayalım

6 Adımda Gezinizi Planlayalım

İlk kez yalnız bir seyahat planlayacaksanız kendinizi büyük karmaşalar içinde bulabilirsiniz.. Görmek istediğiniz yerleri planlarken konaklayacağınız yeri,ulaşım kolaylıklarını kısacası her şeyi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Gelin bu karmaşayı birlikte çözelim!

  • 1. Varış Noktanızı Seçin

Bu hayaliniz, bir arkadaşınızın önerisi veya sosyal medyada kaydedilenlerde sakladığınız bir destinasyon olabilir. Paçaları sıvamadan önce ilk atmanız gereken adım bu. Nereye gidiyoruz?

  • 2. İklim, Mevsimler ve Tatiller

Şimdi neyi,ne zaman istediğinizi bilme zamanı! Paskalya Bayramında Avrupa’da açık pek bir yer bulamazsınız. Öte yandan, Vietnam’daki Ay Yeni Yılı gibi belirli yerel kutlamaları deneyimlemek istiyor da olabilirsiniz.Kısacası, seyahatinizi belirli yerel tatillerden kaçınarak mı yoksa tam da o sıra orada bulunarak mı geçirmek istediğinizi kurgulamalısınız.. Ocak ayında Phuket’te deniz-kum-güneş üçlemesiyle buluşabilirsiniz. Haziran’da Güney Amerika’da kayak da yapabilirsiniz. Seçim sizin!

  • 3. Bütçe ve Zaman Dilimi

Dünyanın çoğu yerinde, Noel ve yeni yıl arasındaki o hafta ziyaret etmek için en pahalı zamandır. Bunun yanı sıra çoğu destinasyon ücretsiz yürüyüş turları sunar, bu yüzden kesinlikle bundan yararlanın. Youtube’da gideceğiniz yerlere ait vlogları izleyin ve paylaşımlar yeniyse ayıracağınız bütçeyi aşağı yukarı şekillendirin. Çok fazla arka arkaya aktiviteye girmemeye çalışın, çünkü kötü hava koşulları, iptal edilen turlar vb. için nispeten esnek kalmak isteyeceksiniz.

  • 4. Örnek Seyahat Programları

Seyahat programınızı oluşturmak için en büyük ipucum bir seyahat blogu bulmaktır. Bir destinasyonda çok fazla deneyime sahip biri tarafından yazılmış kişisel bir blog muhtemelen sahip olabileceğiniz en iyi kaynaktır, çünkü daha kişiselleştirilmiş öneriler, neyin tercih edilebilir olduğu ve neyin olmadığı konusunda dürüst geri bildirimler ve büyük olasılıkla size çok zaman kazandıracak eksiksiz bir güzergah alacaksınız.

  • 5. Uçuşlar

Ucuz uçak bileti aramanın birçok yolu vardır. Tabii ki bizi takip etmek bunlardan başlıcası heheh Bunu yaptıktan sonra programınızda esneklik varsa, mümkün olan en iyi gidiş-dönüş uçuşunu bir araya getirmek ve paradan tasarruf etmek için tarih kılavuzuna bakabilirsiniz. Skyscanner ve Momondo bu konudaki en büyük yardımcılarımdır.

  • 6. Konaklama

Bu kısım sadece kişisel standartlarınıza bağlı. Couchsurfing, hosteller, oteller, tren garları.. Neresi size uygunsa!

Eşsiz bir seyahat için hazırsınız! Ee, ne diyoruz? “Yola Çık Yol Açık”

6 Adımda Gezinizi Planlayalım

İnstagram Hesabımızı Takip Etmek Projelerden Haberdar Olmak İçin Tıklayınız

Erasmus+ Projeleri İçin Tıklayınız

WhatsApp grubumuza üye olmak ve anlık bildirim almak için tıklayınız


Like it? Share with your friends!

183
183 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Zülal Çoban

Zülal Çoban

0 Yorumlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir